Start

herb

 • Zarejestruj się

Szanowni Państwo,
W ostatnim czasie, w związku z rządowymi planami dotyczącymi budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, pojawiły się na terenie Gminy Baranów osoby, firmy i kancelarie prawne oferujące swoje usługi w zakresie pomocy w uzyskaniu odszkodowań lub wynegocjowania korzystnych cen wykupu Państwa nieruchomości.
Wzrost zainteresowania, nieruchomościami zlokalizowanymi na terenie naszej gminy jest naturalną konsekwencją planów związanych z budową lotniska i od początku należało się z tym liczyć.

Obowiązująca w Polsce ustawa o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej nie daje gminie jako jednostce samorządu terytorialnego uprawnień i narzędzi do weryfikowania rzetelności i wiarygodności firm, które prowadzą działalność na jej terenie. Nie możemy takiej działalności kontrolować ani tym bardziej zakazać. Możemy za to uczulić Państwa na zagrożenia, które mogą się w tym zakresie pojawić.

Przykłady realizowanych na przestrzeni ostatnich lat dużych inwestycji wyraźnie wskazują, że bardzo często przyciągają one także uwagę różnego rodzaju pośredników, przedstawicieli handlowych, spekulantów, a także niestety zwykłych oszustów, których działalność prowadzona jest na granicy prawa lub wręcz ją przekracza. Aby osiągnąć swoje cele, bardzo często wykorzystują oni ludzką naiwność, brak specjalistycznej wiedzy albo nieuzasadnioną wiarę w obiecywane ogromne zyski i korzyści finansowe.

Nie twierdzę, że jest tak w każdym przypadku, niemniej ze swej strony pragnę zalecić Państwu daleko idącą ostrożność i rozwagę w kontaktach z pojawiającymi się firmami oraz przestrzec przed podejmowaniem pochopnych decyzji dotyczących podpisywania różnego rodzaju umów, porozumień lub innych zobowiązań, które mogą mieć wpływ na ograniczenie możliwości swobodnego zarządzania posiadaną nieruchomością lub niekorzystnego rozporządzenia własnym majątkiem.

 

Wszelkie działania w zakresie doradztwa prawnego, pośrednictwa w zakresie uzyskania odszkodowań, pośrednictwa przy sprzedaży nieruchomości i inne, wynikające z rządowych planów inwestycyjnych, a prowadzone na terenie Gminy Baranów przez prywatne przedsiębiorstwa, firmy, spółki, kancelarie i inne podmioty, są prowadzone wyłącznie na ich własną odpowiedzialność i nie należy wiązać jej z oficjalnymi działaniami Gminy Baranów, zaś wszelkie próby powoływania się w tym zakresie na Urząd Gminy w Baranowie lub bezpośrednio na moją osobę, są po prostu nieprawdziwe i będą skutkowały podjęciem stosownych kroków prawnych.

Szanowni Państwo,
Od czasu mojej ostatniej informacji dotyczącej budowy CPK/CPL nie zaistniały żadne nowe fakty, które uprawniałyby do podejmowania w chwili obecnej jakichkolwiek nerwowych i nieprzemyślanych kroków związanych np. ze sprzedażą posiadanych nieruchomości, podpisywaniem jakichkolwiek umów przedwstępnych, promes sprzedaży, upoważnień do reprezentowania itp..
Wciąż jeszcze nie zostały uchwalone żadne akty prawne (ustawy) regulujące zasady wykupu, zasady uzyskiwania odszkodowań lub przepisy określające wysokość odszkodowań za nieruchomości znajdujące się na obszarze planowanej inwestycji, co jest niezbędne na gruncie obecnie obowiązujących przepisów prawa, przy przedsięwzięciu o takich rozmiarach.

Także w kwestii lokalizacji Centralnego Portu Lotniczego, nie zapadły żadne wiążące decyzje pozwalające na wskazanie konkretnej lokalizacji tej inwestycji.
Zdaję sobie sprawę z wagi tematu jakim jest budowa lotniska dla każdego z Państwa, a także jego wpływu na kierunek podejmowanych przez każdego z nas życiowych decyzji i dokonywanych wyborów, dlatego jeszcze raz pragnę zapewnić, że wszelkie nowe wiadomości dotyczące budowy CPK/CPL zwłaszcza w zakresie ewentualnych odszkodowań lub planowanych wykupów gruntów, będę Państwu przekazywał na bieżąco w miarę ich napływania.

Wójt Gminy
Andrzej Kolek

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

TV Baranów

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria

Goście Online

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

 • Fetting Festiwal

  Ogólnopolski festiwal im. Edmunda Fettinga w Baranowie. Przejdź...

  GOPS

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie? Przejdź...

  eSeMeSiak

  Gminny System Powiadamiania SMS Czytaj dalej...

  Urząd Pracy  Grodzisku

  Dyżury pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gminie Baranów. Przejdź...
 • LGD Ziemia Chełmońskiego

  Serwis internetowy Lokalnej Grupy Działania Ziemia Chełmońskiego. Przejdź...

  Oficjalny Serwis

  Miejscowości i Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kask i okolic. Przejdź...

  MODR Warszawa

  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie. Przejdź...

  KRUS

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje. Przejdź...
 • Praca i Rozwój

  Praca i Rozwój. Stowarzyszenie na Rzecz Gminy Baranów Przejdź...