Centralny Port Komunikacyjny

WILDCzy gigantyczne lotnisko w Baranowie powstanie już za 10 lat ?

Czy na obszarze 60km2 wokół lotniska powstanie strefa buforowa o ograniczonych możliwościach inwestycyjnych i zagospodarowania ?

Czy w związku z tym Gmina Baranów (pow. 75km2) przestanie istnieć jako jednostka samorządu terytorialnego, a resztki gruntów które zostaną po wybudowaniu lotniska zostaną przyłączone do gmin sąsiednich ?

Czy wysiedleni rolnicy i ci którzy w wyniku budowy utracą swój warsztat pracy jakim jest ziemia zostaną zmuszeni do zmiany zawodu ?

Rozmowa z Mikołajem Wildem, Pełnomocnikiem Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego. Gośćmi Tomasza Sikorskiego byli również, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego - Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Błonia - Zenon Reszka i Wójt Baranowa - Andrzej Kolek.

Słuchaj w Radio Bogoria

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam