Zarządzenie nr 56/2017 Wójta Gminy Baranów z dnia 5 lipca 2017 roku, w sprawie ogłoszenia przetargu nieograniczonego ustnego na sprzedaż komunalnych lokali mieszkalnych położonych w miejscowości Drybus, stanowiących odrębne przedmioty własności wraz z prawem własności gruntu w domu wielolokalowym.

pdf-iconPełna treść zarządzenia w pliku pdf

Zlot Rowerowy Osiony 2017W niedzielę 25 czerwca odbył się VI Zlot rowerowy Osiny 2017. W tym roku dla pierwszych 100 osób, na każdym punkcie startowym czekały kamizelki odblaskowe. Przy pięknej słonecznej pogodzie na trasy wyruszyło 238 rowerzystów. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Na mecie – placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinach, na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez sołectwo i OSP Osiny oraz gry i zabawy rodzinne przygotowane przez gminnego animatora sportu.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Wyniki konkursów:

„Do pożaru na rowerze":

I miejsce: Karolina, Filip, Małgorzata i Adam Kochańscy,

II miejsce: Julia, Jagoda, Jolanta i Jarosław Bosaccy,

III miejsce: Kamil, Tomasz, Aleksandra i Grzegorz Badowscy

IV miejsce: Gustaw, Stefan, Karolina i Mariusz Koźliccy,

W konkursie wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych.

zawody-strazackie-milanowku-02a11 czerwca 2017 roku na boisku sportowym w Milanówku odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie jednostki OSP z powiatu grodziskiego.

Miło nam donieść, że zawody wygrała drużyna OSP z Baranowa, zaś wysokie pozycje drużyn z Kask i Bożej Woli sprawiły, że z konfrontacji z innymi gminami powiatu grodziskiego zwycięsko wyszła gmina Baranów. Wierzymy, a w zasadzie mamy pewność, że w przyszłym roku, także drużyna OSP Osiny znajdzie się na dużo lepszej pozycji.

Wszystkim reprezentującym nas strażakom gratulujemy zarówno kondycji fizycznej jak również sprawności w strażackim rzemiośle !
zawody-strazackie-milanowku-03aZawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach, ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami. W sportowych zmaganiach wzięło udział łącznie 15 drużyn pożarniczych OSP, w tym 13 męskich (Grupa A) i 2 kobiece (Grupa C).
Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwała komisja sędziowską złożona z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Mazowieckim i Pruszkowie, zaś głównym sędzią zawodów był bryg. Lesław Pawul z KP PSP w Pruszkowie.
zawody-strazackie-milanowku-01aNagrody dla zwycięskich drużyn ufundowane zostały przez Starostę Grodziskiego Pana Marka Wieżbickiego, który był jednym z honorowych gości zawodów i osobiście wręczał trofea zwycięskim drużynom. Dodatkowo, drobne upominki i nagrody ufundowane przez gminne samorządy trafiły do rąk drużyn OSP z gmin, Żabia Wola, Baranów i Grodzisk Mazowiecki.
Oczywiście w czasie imprezy można było spróbować strażackiej grochówki :)

zawody-strazackie-milanowku-05aKlasyfikacja generalna zawodów - Milanówek 2017
Grupa A - drużyny męskie
1 miejsce OSP BARANÓW (gm. Baranów)
2 miejsce OSP SKUŁY(gm. Żabia Wola)
3 miejsce OSP KASKI (gm. Baranów)
4 miejsce OSP BOŻA WOLA (gm. Baranów)
5 miejsce OSP IZDEBNO KOŚCIELNE (gm. Grodzisk Maz.
6 miejsce OSP GRODZISK MAZ. (gm. Grodzisk Maz.)
7 miejsce OSP KŁUDNO STARE (gm. Grodzisk Maz.)
8 miejsce OSP MILANÓWEK (m. Milanówek)
9 miejsce OSP JAKTORÓW (gm. Jaktorów)
10 miejsce OSP KSIĄŻENICE (gm. Grodzisk Maz.)
11 miejsce OSP ŻELECHÓW (gm. Żabia Wola)
12 miejsce OSP MIĘDZYBORÓW (gm. Jaktorów)
13 miejsce OSP OSINY (gm. Baranów)

Grupa C - drużyny żeńskie

1 miejsce OSP SKUŁY (gm. Żabia Wola)
2 miejsce OSP ŻELECHÓW (gm. Żabia Wola)

juz-wakacje

Drodzy Uczniowe

Kilka dni temu zakończyliście naukę w roku szkolnym 2016-2017. Po dziesięciu miesiącach nauki nadszedł tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od szkolnej ławki, dzwonków, książek, zeszytów, klasówek, sprawdzianów, prac domowych, egzaminów, porannego wstawania ...

Wkrótce wielu z Was wyruszy na wakacyjne wojaże, obozy i kolonie. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzę, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń, ale przede wszystkim aby były bezpieczne.

Andrzej Kolek
Wójt Gminy Baranów

kbwW środę, 21 czerwca br. w godzinach 9.00-15.00 Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w całej Polsce otworzą swoje drzwi dla wyborców. Każdy będzie mógł wziąć udział w konsultacjach kształtu kart do głosowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych, zapoznać się z najważniejszymi zasadami przeprowadzania tych wyborów oraz poznać swoje prawa, wynikające z Kodeksu wyborczego.

W 49 Delegaturach Krajowego Biura Wyborczego, usytuowanych w obecnych i dawnych miastach wojewódzkich, urzędnicy KBW będą prezentować proponowaną przez Państwową Komisję Wyborczą kartę w formie broszury formatu A4 oraz alternatywną kartę wielkoformatową w formacie A0.

geoportal-sdi-baranow.png

gminny-program-azbest