arimrDo końca roku w Biurze Powiatowym ARiMR w Grodzisku Mazowieckim należy dokonać spisu zwierząt gospodarskich: bydła, owiec, kóz i świń. Ci, którzy nie dopełnią tego obowiązku mogą mieć zmniejszone dopłaty bezpośrednie w przyszłym roku.
- Z naszych danych wynika, że na terenie powiatu grodziskiego hodowanych jest 5100 sztuk bydła, 180 owiec, 240 kóz i 2750 sztuk świń – wylicza Marcin Tylczyński, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Grodzisku Mazowieckim. – Spis dokonywany jest każdego roku, abyśmy mogli zweryfikować te dane ze stanem faktycznym i wyjaśnić ewentualne nieścisłości z producentami – tłumaczy Tylczyński.
Dotychczas takich spisów do Biura Powiatowego ARiMR wpłynęło tylko 60. – To oczywiście bardzo mała liczba, dlatego prosimy wszystkich producentów bydła i trzody z naszego powiatu do dostarczania spisów. Jednocześnie rozumiemy, że jesień jest dla wszystkich rolników i hodowców czasem intensywnych prac, dlatego tez spodziewamy się, że większość zgłosi się do nas w ostatnich tygodniach roku, a więc pod koniec ustawowego terminu – dodaje Marcin Tylczyński.

prywaciarze-w-baranowieWójt Gminy Baranów, Gminna Biblioteka w Baranowie i Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa zapraszają na wystawę "Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości".
Otwarcie w poniedziałek 20 listopada 2017 roku o godzinie 12 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kaskach. Wstęp wolny.
Rzemieślnicy ze swoimi wyrobami, kupcy na tle małych sklepów i straganów, ludzie próbujący wbrew ideologom PRL rozwijać własną inicjatywę. Ich zdjęcia można zobaczyć na przygotowanej przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa wystawie "Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości". Wystawa to również zbiór oryginalnych eksponatów z lat PRL, które można oglądać i dotykać.
Pomysłodawcą, organizatorem i instytucją finansującą Ogólnopolski Cykl Wystaw Prywaciarze - początki polskiej mikro przedsiębiorczości jest Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, której statutowym celem jest między innymi wspieranie idei przedsiębiorczości i mikro firm.
Celem Wystaw jest promocja przedsiębiorczości, zmiana pejoratywnego wizerunku mikro przedsiębiorcy, ukazanie barier z jakimi spotykali i nadal spotykają się osoby prowadzące mikro firmy.
Inauguracja Cyklu Wystaw miała miejsce w lipcu 2012 roku w Senacie RP na specjalnym posiedzeniu Komisji Gospodarki Senatu RP, przy okazji prezentacji przez Akademię Liderów wyników badania sytuacji mikro firm w Polsce.
Od tego czasu Wystawa była prezentowana w wielu miastach Polski we współpracy z organizacjami, instytucjami i urzędami jako wydarzenie wspierające ogólnopolskie i lokalne inicjatywy aktywizujące środowiska mikro i małych przedsiębiorców oraz zainteresowane rozwojem przedsiębiorczości.
Całość przedsięwzięcia jest finansowana przez Fundację w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w ramach tzw. mechanizmu 1%.
Więcej o Wystawie i Akademii Liderów – www.wiedza3G.pl

statuetka-fetting-festiwalJuż w najbliższą sobotę 11 listopada, kolejny raz spotkamy się na Fetting Festiwal w Baranowie. Tegoroczny festiwal upłynie pod znakiem małego jubileuszu bowiem już po raz piąty gościć będziemy w serdecznych progach baranowskiego kościoła publiczność i wokalistów biorących udział w konkursie.
W tym roku przed wykonawcami stoi nie lada zadanie, muszą się bowiem zmierzyć z piosenkami do tekstów Wojciecha Młynarskiego, niekoronowanego króla polskich tekściarzy.
Jak przystało na jubileusz Organiaztorzy mają w zanadrzu kilka niespodzianek, które uświetnią pięciolecie festiwalu. Udało nam się dowiedzieć, że m.in. po raz pierwszy wręczona zostanie pamiątkowa statuetka dla zwycięzcy koncertu konkursowego. Jej autorką jest Pani Joanna Muniak, która to małe dzieło sztuki zaprojektowała oraz wykonała we własnym warsztacie rzeźbiarskim. Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych także tegoroczny koncert okaże się wyjątkowy nie tylko pod względem muzycznym, ale również pod względem wspaniałej atmosfery.

..a w nim o piątej edycji Fetting Festiwal w Baranowie

Szanowni Państwo,
Dnia 04.11.2017 r. w godzinach od 00:00 do 06:00, w związku z z pracami technicznymi pojawi się ok. 6-cio godzinna przerwa w dostępie do Portalu Mapowego Gminy Baranów.
Przepraszamy za utrudnienia w korzystaniu z usług, dołożymy wszelkich starań, aby maksymalnie zminimalizować ewentualny okres niedostępności.

geoportal-sdi-baranow.png

gminny-program-azbest