Szanowni Czytelnicy

Czas ruszyć do przodu. Strona internetowa Gminy Baranów do której zdążyliście się już zapewne przyzwyczaić definitywnie przechodzi już do historii. Poprzednia wersja naszego serwisu internetowego powstała kilka lat temu i od tego czasu nie była w żaden sposób modernizowana. W tzw. międzyczasie zmieniły się zarówno możliwości techniczne jak i technologiczne, ale przede wszystkim zmieniły się oczekiwania i potrzeby internautów w tym także Państwa - czytelników naszego Informatora. Mając na uwadze przejrzystość prezentowanych informacji oraz Waszą wygodę postanowiliśmy, iż przede wszystkim rozdzielimy zawartość merytoryczną związaną z obowiązkami informacyjnymi Gminy Baranów, który wynikają z zapisów ustawowych - od wszystkich tych tematów, które opisują naszą gminę jako lokalną społeczność i codzienne życie jej mieszkanców.

Oficjalne informacje dotyczące funkcjonowania gminy będą znajdowały się wyłącznie w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Baranów (BIP), który dostępny jest pod adresem internetowym http://www.bip.gmina-baranow.pl.

Dla relacji opisujących wydarzenia kulturalne i sportowe, informacji ze szkół, wiadomości dotyczących dnia dzisiejszego naszej gminy, jej promocji w całym regionie, artykulów opisujących nasze osiągnięcia czy informacji przydatnych mieszkańcom na co dzień - dla wszystkich tych tematów znajdzie się miejsce właśnie tu.
Strona którą macie przed sobą, to od dziś internetowa wersja znanego Wam i cieszącego się dużym zainteresowaniem - Informatora Gminy Baranów - który wydawany jest również w formie tradycyjnej - papierowej.

Obydwa wydawnictwa będą ze sobą ściśle związane. Od bardzo podobnej szaty graficznej poczynając na prawie identycznej zawartości merytorycznej kończąc. Dlaczego "prawie identycznej"? Podstawowa różnica wynika choćby z całkowitej odmienności form w jakich obie publikacje się ukazują.
Podstawowym ograniczeniem wersji papierowej Informatora jest fakt, że nie zawsze możemy w nim opublikować wszystkie materiały, które docierają do nas w okresach pomiędzy kolejnymi publikacjami. Poza tym 2-3 miesięczny cykl kolejnych wydań sprawia, że siłą rzeczy często zdarza się nam opisywać wydarzenia z przeszłości, a bardziej zależy nam na informowaniu Was o tym co "jest" lub co "będzie". Internetowa wersja Informatora pozoli nam dotrzeć do Was z najaktualniejszymi informacjami, a co najważniejsze - zrobi to dużo szybciej.

Oczywiście część funkcjonalności znana Wam z poprzedniej wersji strony będzie dostępna także w nowej wersji serwisu, inne (w tym także całkiem nowe, jak udoskonalony newsletter, nowoczesna galeria zdjęć czy integracja z mediami społecznościowym takimi jak Facebook) będą pojawiać się sukcesywnie w najbliższym czasie. Uruchomiona została już znana Państwu funkcjonalność umożliwiająca wypełnienie odpowiedniego formularza i przesłanie do Urzedu Gminy stanu wodomierza (formularz dostępny jest w menu "Dla Mieszkanców"). Także cieszący się dużym zainteresowaniem dział "Zapytaj Wójta" jest znowu dostępny. Możliwe jest zadawanie nowych pytań, a większość pytań, które nadesłane zostały do starego serwisu wkrótce pojawią się także w nowym systemie (dlatego prosimy uprzejmie, aby nie zadawać już pytań przy pomocy starej strony www, która będzie jeszcze przez pewien czas utrzymywana pod adresem www2.gmina-baranów.pl, wyłącznie w charakterze archiwalnym).

W chwili obecnej wciąż trwają prace związane z przeniesieniem treści ze starego do nowego serwisu i w pewnych działach nie ma jeszcze zawartości, ale mamy nadzieję, że wkrótce cały proces migracji zakończymy. O wszelkich zmianach i aktualizacjach będziemy Was informować na bieżąco.

Redakcja Informatora Gminy Baranów

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam