zebranie-soltysow11 lutego w Urzędzie Gminy w Baranowie odbyło się spotkanie Wójta Gminy Pana Andrzeja Kolka z przedstawicielami jednostek pomocniczych gminy. Głównym tematem spotkania były zbliżające się wybory sołtysów oraz do Rad Sołeckich. Ustalono także harmonogram zebrań sołeckich. (szczegółowe informacje znajdą Państwo TU). Oprócz spraw związanych z wyborami w czasie spotkania omówiono także tematy dotyczące wykonania zobowiązań pieniężnych w roku 2014. Wg. przedstawionej informacji zobowiązania podatkowe wykonane zostały na poziomie 90%. W poszczególnych miejscowościach wpływy kształtowały się następująco: Buszyce 100%, Kaski Budki 98%, Holendry Baranowskie A 97%, Cegłów- Murowaniec 97%, Gole 97%, Strumiany 96%, Boża Wola 96%, Bronisławów 96%, Wyczółki 96%, Żaby 95%, Regów – Gongolina 95%, Osiny 94%, Baranów 93%, Kaski 92%, Karolina 89%, Holendry Baranowskie B 85%, Kopiska 84%, Basin 82%, Nowa i Stara Pułapina 48%, Stanisławów 98%.

Na koniec 2014 roku, zaległości mieszkańców tytułem podatku wynosiły 157 860,55 zł.

Następnie omówiono sprawy związane z wysokością podatków na rok bieżący, wykorzystaniem funduszy sołeckich oraz opłatami za odbiór śmieci (ok. 10% mieszkańców naszej gminy nie realizuje tego ustawowego obowiązku).

Informacja własna

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam