Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

Nasi przemili znajomi z Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie ogłosili ramowy kalendarz imprez planowanych do przeprowadzenia w bieżącym roku. Ponieważ wszystkie imprezy zaplanowane zostały w dni wolne od pracy, mamy nadzieję, że miłośnicy turystyki rowerowej z naszej gminy będą mogli wziąć udział choć w części wydarzeń z bogatej oferty przygotowanej przez TCJ.
Nam wypada jedynie trzymać kciuki, aby złośliwa i kapryśna aura nie pokrzyżowała organizatorom tych wspaniałych planów, oraz zaprosić wszystkich Państwa na naszą imprezę rowerową, organizowany już po raz czwarty - Zlot Rowerowy - Osiny, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca.

Na zdjęciu: członkowie Towarzystwa wraz z Prezesem - Tadeuszem Murzynem oraz Wójt Gminy Baranów Andrzej Kolek podczas szosowego wyścigu kolarskiego, który rozegrany został w 2011 roku drogami naszej gminy.

19 kwietnia - otwarcie turystycznego sezonu rowerowego - zbiórka godzina 13.30 przy ul. Chełmońskiego/Wyczółkowskiego - przewidziane ognisko, prowiant we własnym zakresie. Dystans do przejechania 15 km. Odpowiedzialna za organizację imprezy - Hanna Żołek.
10 maja - wycieczka rowerowa do Grzymka i Wężyka. Zbiórka godzina 11.00 przy ul. Chełmońskiego/Wyczółkowskiego - dystans do przejechania ok. 30 km. Przewodnik wycieczki Czesława Michalak.
29 - 31 maja – autokarowa wycieczka do – Św Lipki, Mamerek, Sztynortu, Węgorzewa, Gołdapi, Suwałk, Sejn, Wigier, Augustowa. Wyjazd o godz. 16.00 ul Powstańców, obowiązują wcześniejsze zapisy i zaliczka do dnia 31.03. Bliższe informacje pod telefonem komórkowym 733841631. Odpowiedzialny za organizację wycieczki - Tadeusz Murzyn.
14 czerwiec - XII Rodzinny Zlot Rowerowy Jaktorów Bielnik - Osada Fabryczna Żyrardów. Jest to impreza cykliczna wpisana do powiatowego kalendarza imprez turystycznych, posiada unikalne przesłanie rekreacji rodzinnej połączone z historią i promocją terenów zachodniego Mazowsza. Zbiórka uczestników od godz. 12.00 do 12.30 parking przy Centrum Medycznym ul. Warszawska. Pakiet startowy dla 150 uczestników. Wpisowe: dorośli 10 zł, młodzież 5 zł płatne w dniu wyjazdu. Decyduje kolejność zgłoszeń na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizator Zlotu Zarząd TCJ przy udziale Koła Przewodników PTTK "Belferek" w Żyrardowie. Impreza dofinansowana przez Zarząd Starostwa Grodziskiego.
22 czerwca - święto Kupały - wycieczka rowerowa do Lutkówki (okolice Mszczonowa). Dystans do przejechania ok. 55 km. Zbiórka godz. 12.00 ul. Chełmońskiego/Wyczółkowskiego. Przewodnik wycieczki Barbara Deliś.
5 lipca - wycieczka rowerowa do Oryszewa - zwiedzanie osady młyńskiej. Zbiórka godzina 11.00 przy ul. Chełmońskiego/Wyczółkowskiego - dystans do przejechania ok. 30 km. Przewodnik wycieczki Grzegorz Zimiński.
8 sierpnia - wycieczka rowerowa do Niepokalanowa. Zbiórka godzina 11.00 przy ul. Chełmońskiego/Wyczółkowskiego - dystans do przejechania ok. 45 km. Przewodnik wycieczki Grażyna Ślesińska.
16 sierpnia – wycieczka rowerowa szlakiem przemarszu w dniach 28/29.09.1944 roku Armii Krajowej Grupy Kampinos na uroczystości patriotyczno-religijne do Wierszy w Puszczy Kampinoskiej. Zbiórka godzina 8.00 targowisko ul. Pomorska. Dystans do przejechania ok. 80 km. Przewodnik wycieczki Mirosław Regulski.
30 sierpnia - wycieczka rowerowa na trasie Jaktorów - Grodzisk Maz. dla upamiętnienia 170 rocznicy otwarcia przystanku kolejowego Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej w Jaktorowie. Dystans do przejechania ok. 20 km. Zbiórka o godzinie 11.00 na placu targowym przy ul. Pomorskiej. Przewodnik wycieczki Sylwester Szwed.
4-6 września - autokarowa wycieczka do Zielonej Góry na Święto Winobrania i Jarmark Winobraniowy. Wyjazd o godz. 16.00 ul Powstańców, obowiązują wcześniejsze zapisy i zaliczka do dnia 15.08. Bliższe informacje pod telefonem komórkowym 733841631. Odpowiedzialny za organizację wycieczki - Tadeusz Murzyn.
4 październik - Zakończenie Sezonu Rowerowego Jaktorów - Radziejowice. Zbiórka godzina 11.00 przy ul. Chełmońskiego/Wyczółkowskiego - dystans do przejechania ok. 25 km. Przewodnik wycieczki Tadeusz Murzyn. Impreza dofinansowana przez Zarząd Starostwa Grodziskiego.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria