Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

Jan TwardowskiNiebawem, bo już 1 czerwca będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin ks. Jana Twardowskiego, polskiego poety wybitnego przedstawiciela współczesnej liryki religijnej.
Z tej okazji Sejmik Województwa Mazowieckiego (uchwałą Nr 226/14 z dnia 3 listopada 2014 r.) postanowił ogłosić rok 2015 Rokiem ks. Jana Twardowskiego na Mazowszu.
Także Gmina Baranów postanowiła w aktywny sposób włączyć się w obchody setnej rocznicy urodzin księdza - poety, ustanawiając (uchwałą Nr IV/20/2015 Rady Gminy Baranów z dnia 25 lutego 2015 r.), rok bieżący - rokiem Ks. Jana Twardowskiego.

W ramach uroczystych obchodów rocznicy na terenie naszej gminy, odbędzie się m. in. Wielka Gala poświęcona twórczości artysty. Głównym organizatorem tej imprezy jest noszący imię Ks. Twardowskiego, Zespół Szkół w Bożej Woli. Według informacji organizatorów swój udział w uroczystościach zapowiedział znany piosenkarz Mieczysław Szcześniak - artysta, który w swoim repertuarze ma między innymi pieśni i piosenki do słów poezji Ks. Jana Twardowskiego. Gala odbędzie się 23 maja 2015 roku w Kościele Parafialnym w Bramkach, a o bliższych szczegółach z nią związanych informować będziemy na stronie internetowej Informatora oraz na plakatach.

Także tegoroczna, III edycja Fetting Festiwal, która odbędzie się jesienią w Baranowie, swoją tematyką nawiązywać będzie do postaci i twórczości Ks. Jana Twardowskiego.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria