Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej gościł w Baranowie wyjątkowy i długo oczekiwany gość - Grzegorz Kasdepke - absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1995 do 2000 r. redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor wielu bajek i opowiadań dla dzieci publikowanych w "Świerszczyku", "Ciuchci" i "Komiksowie", scenarzysta programów dla dzieci ("Ciuchcia", "Budzik", "Podwieczorek u Mini i Maxa") oraz seriali telewizyjnych (m.in. telenoweli "Klan"). Autor i współautor książek dla dzieci.

 

W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas 0-3 Zespołu Szkół w Baranowie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o książkach i ich bohaterach. Jak na prawdziwe spotkanie autorskie przystało, pojawiły się również pytania od uczestników madzonej publiczności. Młodzi czytelnicy pytali przede wszystkim o twórczość Kasdepki, o pomysły na kolejnee książki, a także o życie prywatne autora. Po udzieleniu wyczerpujących odpowiedzi Gość rozdał niezliczoną ilość autografów, a całe spotkanie okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i doskonałą zabawą.

Na zakończenie warto dodać, że w naszej baranowskiej bibliotece książki Pana Grzegorza od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednym z powodów ogromnego zainteresowania jego twórczością jest zapewne fakt, iż książki tego autora charakteryzują się niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka i wspaniałym ciepłym humorem. Dowodem na to jest wiele prestiżowych nagród, których laureatem jest Pan Grzegorz Kasdepka, m.in. nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za "Kacperiadę" (2002 r.), dwukrotnie Nagrody Edukacja XXI za: "Co to znaczy" (2003 r.) i "Bon czy ton" (2005 r.).

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria