Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej gościł w Baranowie wyjątkowy i długo oczekiwany gość - Grzegorz Kasdepke - absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1995 do 2000 r. redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor wielu bajek i opowiadań dla dzieci publikowanych w "Świerszczyku", "Ciuchci" i "Komiksowie", scenarzysta programów dla dzieci ("Ciuchcia", "Budzik", "Podwieczorek u Mini i Maxa") oraz seriali telewizyjnych (m.in. telenoweli "Klan"). Autor i współautor książek dla dzieci.

W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas 0-3 Zespołu Szkół w Baranowie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o książkach i ich bohaterach. Jak na prawdziwe spotkanie autorskie przystało, pojawiły się również pytania od uczestników madzonej publiczności. Młodzi czytelnicy pytali przede wszystkim o twórczość Kasdepki, o pomysły na kolejnee książki, a także o życie prywatne autora. Po udzieleniu wyczerpujących odpowiedzi Gość rozdał niezliczoną ilość autografów, a całe spotkanie okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i doskonałą zabawą.

Na zakończenie warto dodać, że w naszej baranowskiej bibliotece książki Pana Grzegorza od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednym z powodów ogromnego zainteresowania jego twórczością jest zapewne fakt, iż książki tego autora charakteryzują się niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka i wspaniałym ciepłym humorem. Dowodem na to jest wiele prestiżowych nagród, których laureatem jest Pan Grzegorz Kasdepka, m.in. nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za "Kacperiadę" (2002 r.), dwukrotnie Nagrody Edukacja XXI za: "Co to znaczy" (2003 r.) i "Bon czy ton" (2005 r.).

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam