Stypendia za wyniki w nauce Wójta Gminy Baranów za rok szkolny 2014/2015 zostały rozdane na zakończenie roku szkolnego we wszystkich szkołach w gminie Baranów. Zgodnie z Uchwałą Nr IV/18/2015 Rady Gminy Baranów z dnia 25 lutego 2015 r. i Uchwałą Nr VIII/40/2015 z dnia 24 czerwca 2015 r. w sprawie Regulaminu wsparcia edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży uczących się w placówkach dla którym organem prowadzącym jest Gmina Baranów uczeń musi mieć co najmniej ocenę bardzo dobrą z zachowania oraz:

• średnią ocenę z całego roku szkolnego 5,5 w szkole podstawowej, 5,3 w gimnazjum lub
  • uzyskał najwyższe wyniki na sprawdzianie ucznia klasy VI, lub jednym z egzaminów gimnazjalnych (część humanistyczna lub matematyczno-przyrodnicza lub język obcy na poziomie podstawowym lub rozszerzonym), nie mniej niż 90% maksymalnej liczby punktów, lub
  • został laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej o zasięgu wojewódzkim lub ogólnopolskim uzyskanie szczególnych osiągnięć w olimpiadach, konkursach,

Za rok szkolny wyróżnionych zostało 36 uczniów uczących się w szkołach na terenie gminy Baranów, w tym:

• 4 uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Baranowie,
  • 22 uczniów z Zespołu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli,
  • 2 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Golach,
  • 8 uczniów z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kaskach.

Najwyższą średnią ocen spośród uczniów szkół podstawowych osiągnął Filip Nowiński (5,83) uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Bożej Woli a w gimnazjum: Wiktoria Surowska i uczeń Ziemowit Karasiewicz-Szczypiorski (5,72) - uczniowie Publicznego Gimnazjum w Bożej Woli. Najlepszy wynik ze sprawdzianu w klasie VI otrzymała Alicja Tomaszewska uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Baranowie.

Stypendium wręczał osobiście Wójt Gminy Andrzej Kolek oraz Sekretarz Gminy Dariusz Dąbrowski.

Lista osób, które otrzymały stypendium za wyniki w nauce Wójta Gminy Baranów za rok szkolny 2014/2015:
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła w Baranowie:
Alicja Tomaszewska

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. ks. J. Twardowskiego w Bożej Woli:
Adrian Bancerek
Anna Getter
Julia Jancik
Jakub Krasiński
Mateusz Nasiadka
Filip Nowiński
Wiktoria Pietrzak
Hubert Świątkowski