Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

VIII Sesja Rady Gminy BaranówW dniu 24 czerwca 2015 r. odbyła się VIII Sesja Rady Gminy Baranów. Jest to jedna z ważniejszych sesji, odbywających się w ciągu roku, gdyż Rada Gminy podczas obrad podejmuje uchwałę o udzieleniu absolutorium Wójtowi Gminy Baranów z tytułu wykonania budżetu gminy za rok miniony. Rada Gminy udzieliła Wójtowi Gminy Baranów absolutorium z tytułu wykonania budżetu, wyrażonym w uchwale Nr VIII/34/2015.

Podczas obrad na czerwcowej sesji Rada Gminy podjęła szereg uchwał dotyczących:
1. Uchwała Nr VIII/35/2015 - w sprawie zatwierdzenia taryfy zbiorowego odprowadzania ścieków. Od 1 lipca 2015 roku – za odbiór jednego metra sześciennego ścieków, mieszkańcy gminy zapłacą 7,02 zł brutto.
2. Uchwała Nr VIII/36/2015 – w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Od 1 lipca 2015 roku nastąpi wzrost opłaty za odbiór i utylizację odpadów komunalnych do 8,50 zł/os. za odpady segregowane i 15 zł/os. za odpady zmieszane miesięcznie.
3. Uchwała Nr VIII/37/2015 - w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia Wójta Gminy Baranów z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Grodzisku Mazowieckim – podjęcie tej uchwały wynika z przekazania Naczelnikowi Urzędu Skarbowego zadań z zakresu egzekucji administracyjnej należności pieniężnych z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
4. Uchwała Nr VIII/38/2015 – w sprawie zmian w budżecie gminy Baranów.
5. Uchwała Nr VIII/39/2015 – w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Baranów.
6. Uchwała Nr VIII/40/2015 – w sprawie zmiany Regulaminu stypendiów dla najzdolniejszych uczniów - zmiana Regulaminu polegać będzie m.in. na zmianie terminów składania wniosków o udzielenie stypendium.
7. Uchwała Nr VIII/41/2015 – w sprawie przystąpienia do opracowania Strategii Rozwoju Gminy Baranów na lata 2015-2025.
8. Uchwała Nr VIII/42/2015 – w sprawie – nadania nazwy Pogodna ulicy położonej we wsi Boża Wola.

9. Uchwała Nr VIII/43/2015 – w sprawie zmiany opisu granic stałych obwodów głosowania.

Bogumiła Rutkowska

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria