kolonie w lipnicy 2015Jak co roku Wójt Gminy Baranów oraz Gminny Klub Sportowy Orion-Puls Cegłów zorganizowali letni wypoczynek dla dzieci z naszej gminy. Po raz trzeci gościliśmy w dniach 02.07-12.07.2015 r., na przepięknej Ziemi Kaszubskiej w miejscowości Lipnica w powiecie bytowskim. Na kolonii przebywało 48 dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Podczas pobytu, oprócz dobrej zabawy i miłej atmosfery, dzieci uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez kadrę wychowawców w ramach przygotowanego programu pobytu.

kolonie w lipnicy 2015Uczyliśmy się pływać i uprawialiśmy turystykę kwalifikowaną. Ponadto prowadziliśmy zajęcia sportowe oraz gry i zabawy. Podczas pobytu wyjechaliśmy na wycieczkę do Trójmiasta. Zwiedzaliśmy Stadion PGE Arena, wybudowany na Euro 2012, byliśmy na molo w Orłowie, na Westerplatte, a także w Porcie Gdyńskim, gdzie mogliśmy podziwiać tamtejsze Oceanarium. Wzięliśmy również udział w turnieju piłki nożnej, w którym naszymi rywalami była młodzież z Ukrainy oraz z Sochaczewa.

kolonie w lipnicy 2015Uczestnicy kolonii byli ciepło przyjmowani przez Dyrektora Szkoły, w której przebywaliśmy, a także cały personel (zwłaszcza panie kucharki, które przygotowywały pyszne dania oraz spełniały zachcianki naszych kolonistów). Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu naszych dzieci, a przede wszystkim Radzie i Wójtowi Gminy Baranów, Zarządowi GKS Orion-Puls Cegłów, Sponsorom, Darczyńcom oraz Rodzicom. Dziękuje również Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy oraz Obsłudze, Wychowawcom, Ratownikom oraz Kierowcy autokaru.

Do zobaczenia za rok mgr Robert Błaszczyk

Link do fotogalerii

Transmisje obrad

Zuchniewicz