Fala upałów przechodząca przez Polskę sprawiła, że na terenach leśnych ściółka jest bardzo sucha oraz utrzymuje się duże zagrożenie pożarowe. Zagrożone są także w dużym stopniu pola uprawne i znajdujące się w ich bezpośrednim sąsiedztwie zabudowania gospodarskie.

Apelujemy o rozwagę podczas spacerów lub wypoczynku na łonie natury oraz przy wszelkich pracach polowych i gospodarczych oraz od powstrzymanie się w miarę możliwości od działań mogących stwarzać bezpośrednie zagrożenie pożarowe.

W obecnej sytuacji pogodowej nawet najmniejsze źródło ognia może spowodować pożar stwarzający zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego.

Zwracamy Państwa uwagę, że najczęstszymi przyczynami pożarów są: palone w pobliżu lasu ogniska, niedopałki papierosów porzucone w lesie lub w pobliżu, nie dogaszone zapałki wyrzucane z przejeżdżających pojazdów, przerzuty ognia z palących się traw (w wyniku wypalania), iskry z pojazdów szynowych i innych, umyślne podpalenia.

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam