Centrum Edukacji MANAGER zaprasza na kolejną edycję ZAWODOWEGO KURSU KWALIFIKACYJNEGO PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ.

Od września 2012 r. nie ma już naboru do szkół dla dorosłych, które prowadzą kształcenie zawodowe. W to miejsce wprowadzono kursy. Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu. Następnie przystępują do egzaminu zawodowego i otrzymują od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Uzyskanie potwierdzenia kwalifikacji zawodowych jest przydatne przy ubieganiu się o dotacje z UE: „młody rolnik" itp. Kurs ma zasadniczą przewagę nad edukacją w systemie szkolnym, zdobycie kwalifikacji będzie możliwe w krótszym czasie.

Minimalna liczba godzin na kwalifikacyjnym kursie zawodowym jest równa minimalnej liczbie godzin kształcenia zawodowego określonej w podstawie programowej kształcenia w zawodach dla danej kwalifikacji. W przypadku kursu zawodowego prowadzonego w formie zaocznej liczba godzin wynosi 65% liczby minimalnej (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 23 grudnia 2011r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego). Osoby posiadające minimum trzyletni staż pracy w gospodarstwie (potwierdzone podpisem np. sołtysa, wójta) mogą być zwolnione z praktyki zawodowej. Decyzja taka leży w gestii dyrektora szkoły, ośrodka szkoleniowego (Dz.U. z 2007 r., poz.843).

Ilość godzin udziału w kursie w formie zaocznej dla osoby zwolnionej z praktyk wynosi 220 godz. Osoby, które nie mają praktyki muszą liczyć się z dodatkową ilością godzin (w przypadku kursu prowadzonego w formie zaocznej jest to 400 godz.).

Aby uzyskać kwalifikacje rolnicze należy ukończyć kurs oraz przystąpić do egzaminu.

Można ukończyć kursy (oraz przystąpić do egzaminu) z kilku kwalifikacji – ale nie jest to konieczne. Uczestnikami kursu kwalifikacyjnego mogą być osoby które ukończyły szkołę ponadgimnazjalną. Ale uzyskanie kwalifikacji tą drogą jest oczywiście możliwe także dla osób z wykształceniem wyższym.

Termin kursu: 20 luty - 16 lipiec 2016 r.

Kurs realizowany będzie w formie weekendowej: zajęcia w soboty i niedziele

Koszt: 1700 zł z możliwością wpłaty w 3 ratach (udział w zajęciach, materiały edukacyjne, egzamin)

Miejsce: CE MANAGER Warszawa al. Stanów Zjednoczonych 51

tel. (22) 517 77 40 lub 602 232 879