Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

ciotka-karola-1Nauka prawdziwego aktorskiego rzemiosła to nie tylko żmudna i czasami wyczerpująca praca, ale także nie co milsze chwile spędzone np. na "podglądaniu" zawodowców podczas ich pracy. Dlatego właśnie 23 czerwca grupa teatralna z Baranowa odbyła "wyjazdowe zajęcia teatralne" w Stolicy. Celem zajęć był warszawski Teatr Kwadrat i spektakl pt. "Ciotka Karola 3.0".

"Ciotka Karola" to znana i lubiana, XIX wiecza farsa której autorem jest Brandon Thomas.

ciotka-karola-2Tytułowa Ciotka, to owdowiała multimilionerka, która zapowiada wizytę w Oxfordzie, gdzie studiuje jej jedyny krewny, Karol Wykeham (Kamil Kula). Jej przyjazd jest zbawieniem dla siostrzeńca, a także jego przyjaciela Jacka (Michał Rolnicki), gdyż tylko w czujnej obecności nobliwej damy (takie to były czasy :) ) próg kawalerskiego domu mogą przekroczyć prześliczne wybranki młodych męskich  serc. Niestety, zupełnie jak w życiu kiedy to z pozoru zwykłe sprawy w zupełnie nieprawdopodobny sposób zaczynają się komplikować, także i tu, kiedy Kitty (Katarzyna Glinka/Anna Cieślak) i Emmy (Marta Żmuda Trzebiatowska) w zasadzie stoją już u wrót akademika, jak grom z jasnego nieba spada wieść, że ciocia jednak nie przyjedzie !

ciotka-karola-3Przed nadciągający skandalem, uczestników całego zamieszania uchronić może jedynie sprytna mistyfikacja, w której to jeden z przyjaciół głównych bohaterów wciela się w rolę ukochanej cioteczki. Sami możecie się domyśleć co było dalej. Narastające z minuty na minutę problemy i komplikacje sprawiają, że bohaterowie Karol i Jack wikłają się coraz bardziej przez co powodują cały szereg komicznych sytuacji, a szybkość z jaką narastają komplikacje powoduje, że pauzy pomiędzy kolejnymi kwestiami aktorów stają się coraz dłuższe ze względu na coraz dłuższe salwy śmiechu dobiegająe z widowni.

Dlaczego "Wersja 3.0" ?

Jak napisałem na wstępie, ta zgrabnie i z polotem napisana sztuka ma już swoje lata. Jej premiera odbyła się w 1892 w Royalty Theatre w Londynie i od tego czasu regularnie znajduje miejsce na teatralnych afiszach.

Wersja „3.0", to urocza fuzja wspołczesności z atmosferą przełomu XIX i XX wieku. To interesujące połączenie gry aktorskiej, scenografii, kostiumów i muzyki, które sprawiaja wrażenie, że to co oglądamy jest jednocześnie klasyczne ale również bardzo, bardzo współczesne. Jeśli do tego mix-u dorzucimy jeszcze wspaniałą muzykę napisaną przez Czesława Mozila oraz specyficzny, czasem trochę absurdalny humor rodem z "Latającego Cyrku Monthy Pythona" otrzymamy inscenizację, która z grubo ponad stu letniej teatralnej ramotki uczyniły błyskotliwy i pełen gracji spektakl, który obejrzeć powinni zarówno ci, którzy sztukę Brandona Thomasa znają w jej bardziej tradycyjniej formie, a przede wszyskim przedstwiciele młodego "smartfonowego" pokolenia.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria