Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

Zlot Osiny 201626 czerwca odbył się V Jubileuszowy Zlot Rowerowy Osiny 2016. Pomimo kapryśnej pogody, która od samego rana sprzysięgła się, aby pokrzyżować plany organizatorów i uczestników (najpierw wysoka temperatura, a potem burze i ulewny deszcz) w punktach startowych, które tradycyjnie zlokalizowane zostały w Baranowie, Kaskach i Bożej Woli stawiło się liczne grono miłośników turystyki rowerowej.
Punktualnie o godzinie 14:00 na trasy zlotu wyruszyło w sumie 141 rowerzystów wśród których można było dostrzec m.in. Radnych Gminy Baranów.
Każda z tras liczyła ok. 21 km, jednak w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi organizatorzy zadecydowali o ich skróceniu. Nad bezpieczeństwem rowerzystów tak jak co roku czuwali strażacy z jednostek OSP z Baranowa, Bożej Woli i Kask, którzy pilotowali grupy cyklistów oraz zabezpieczali całą trasę przejazdu.
zlot-2016-1Na mecie zlokalizowanej przy strażnicy Ochotniczych Straży Pożarnych w Osinach na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez sołectwo Osiny i OSP.
Głównym przesłaniem Zlotu była promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz zachęcenie mieszkańców do rodzinnego uczestnictwa w organizowanych na terenie gminy imprez o charakterze rekreacyjnym i integracyjnym, dlatego też po szczęśliwym dotarciu na metę i posiłku regeneracyjnym animator sportu – Robert Błaszczyk oraz przedstawiciel Młodzieżowej Rady Gminy Baranów – Oliwia Szelachowska poprowadzili konkursy sprawnościowe, zaś druhowie z OSP zorganizowali dla rowerzystów quiz wiedzy o gminie Baranów.
Kolejnymi atrakcjami były zawody jazdy na rowerze stacjonarnym na czas w których udział wzięli strażacy ochotnicy oraz konkurs na malowanie postaci z bajek na buźkach najmłodszych uczestników zlotu, który przeprowadziła Młodzieżowa Rada Gminy Baranów.
Wszystkim uczestnikom konkursów zostały wręczone nagrody. Podczas Zlotu został nagrodzony także najmłodszy uczestnik Zlotu – Fabian Pyszczek (1 rok) z Nowej Pułapiny oraz najstarszy uczestnik Zlotu – Pan Tadeusz Piotrowski (76 lat) z Żab.
zlot-rowerowy-2016-14Aby podkreślić jubileuszowy charakter Zlotu, sołtys wsi Osiny ufundował dla wszystkich uczestników wspaniały i pyszny tort, zaś świeczki zdmuchnęło trzech pięciolatków.
Tradycją każdego Zlotu jest, że na jego zakończenie odbywa się uroczyste losowanie nagrody głównej – roweru. W losowaniu biorą udział uczestnicy zlotu, którzy w punktach startowych otrzymali specjalne kupony, przejechali całą trasę, a na mecie wrzucili swój kupon do specjalnie przygotowanej urny. W tym roku „sierotka" spośród wszystkich kuponów startowych wylosowała jeden z numerem 20, którego uczestnik, a w zasadzie jak się okazało uczestniczka przejechała zlot po trasie Kaski – Osiny. Szczęśliwą posiadaczką wspaniałego jednośladu została Pani Agnieszka Wiśniewska z Nowej Pułapiny. Gratulujemy.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w uczestnictwo i współorganizację Jubileuszowego Zlotu Rowerowego Osiny 2016. My zaś ze swej strony życzymy zarówno organizatorom jak i uczestnikom wielu kolejnych jubileuszy i zapraszamy do FOTO GALERII.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria