Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

fundacja bosRok szkolny już za nami, właśnie rozpoczęły się wakacje. Niemalże 20 tys. uczniów, z klas 0-III szkół podstawowych, którzy na początku roku szkolnego zgłosili się do projektu Fundacji BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem" udało się na zasłużony odpoczynek.
Jak co roku, tak i w VI edycji całorocznego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem" rywalizacja była wyrównana i stała na wysokim poziomie. W tym roku Fundacji BOŚ udało się nagrodzić ponad 700 uczniów i ich nauczycieli, którzy najlepiej zgłębili tajniki zdrowego stylu życia.

Już we wrześniu nagrody powędrują do 26 szkół z całej Polski, których uczniowie i nauczyciele okazali się najlepsi w poszczególnych etapach projektu oraz w całorocznej klasyfikacji GRAND PRIX.

Wśród laureatów znalazł się pochodzący z województwa mazowieckiego zespół „Super zdrowi" reprezentujący Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Golach. Zespół w kategorii klas II-III wywalczył wyróżnienie w klasyfikacji GRAND PRIX za całoroczną pracę w projekcie.

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem" od ponad 6 lat wspomaga zarówno rodziców, jak i jednostki oświatowe w promowaniu zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Łącznie we wszystkich edycjach projektu wzięło udział 100 tysięcy uczniów. Jest on adresowany do dzieci z klas 0-III szkół podstawowych i idealnie wpisuje się rytm roku szkolnego. Przebiega w trzech etapach: jesiennym, zimowym i wiosennym. Zespoły uczniów z klas 0-III szkół podstawowych pod opieką nauczyciela biorą udział w międzyszkolnej rywalizacji o cenne nagrody rzeczowe. Dzieci uczestniczą w zajęciach lekcyjnych, a zdobytą wiedzę wykorzystują do wykonania konkursowych zadań – opowiada Maria Jakubowska, koordynator konkursu. – Tworzą między innymi przepisy na zdrowe słodycze, projektują owocowe stroje, organizują przedstawienia dla innych uczniów szkoły. Często angażują do pomocy nie tylko nauczycieli i rodziców, ale także całe lokalne społeczności.
We wrześniu 2016 roku rusza kolejna, VII już, edycja projektu. Zapraszamy do udziału!
www.zdrowojem.fundacjabos.pl

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria