Baranów - Gmina przyjazna rowerzystomGmina Baranów została laureatem wyróżnienia w konkursie "Gmina Przyjazna Rowerzystom". W czwartek 21 września br. przedstawiciele Gminy Baranów odebrali nagrodę podczas VIII Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike-Expo.
Idea stworzenia konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom powstała w 2012 roku podczas ustanowienia w Polskim Towarzystwie Turystyczno - Krajoznawczym - Roku Turystyki Rowerowej. Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i stawiają na promocję aktywnego wypoczynku na rowerach. Zlot rowerowy OsinyTworzą rowerową infrastrukturę, pokazują się poprzez organizacje rowerowych imprez i akcji oraz stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerowych podróżników.
Certyfikowane i wyróżnione gminy mają możliwość zaprezentowania się na stoisku Rowerem przez Polskę podczas Kielce Bike Expo.
Baranów był jednym z dwóch wyróżnionych gmin w Polsce w kategorii "gmina od 3 000 do 10 000 mieszkańców". Doceniono przede wszystkim organizacje osińskich zlotów rowerowych.
Zlot rowerowy w Osinach organizowany jest corocznie od 2012 r. Rowerzyści mogą wybrać jedną z trzech tras rowerowych których początek znajduje się odpowiednio w Baranowie, Bożej Woli i Kaskach, zaś meta w miejscowości Osiny na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Na mecie na uczestników Zlotu czeka poczęstunek oraz gry i zabawy rodzinne. Organizatorzy wręczają drobne upominki m.in breloczki, kamizelki odblaskowe, kolorowanki - związane bezpiecznym poruszaniem się po drogach. W ostatnim Zlocie rowerowym, który odbył się 25 czerwca wzięło udział 238 rowerzystów.

geoportal-sdi-baranow.png

gminny-program-azbest