fundacja-pzuW czerwcu Szkoła Podstawowa w Baranowie zgłosiła swój udział do projektu organizowanego przez Fundację PZU.

Miło nam poinformować, że w wyniku naboru, w roku szkolnym 2017-2018 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie będą uczestniczyć w projekcie „Edu Wycieczki".

Projekt „Edu Wycieczki" zakłada przekazanie szkołom biorącym w nim udział, środków finansowych z Fundacji PZU z przeznaczeniem na organizację wycieczek turystyczno-edukacyjnych mających na celu rozwijanie zainteresowań uczniów i motywujących do nauki.

Dodatkowy, ale nie mniej istotny cel projektu, to wspieranie wychowawczej, edukacyjnej i rekreacyjnej funkcji szkoły. Uczniowie z Baranowa, którzy wezmą udział w projekcie będą mogli rozwijać zarówno swoje indywidualne cechy takie jak: wyobraźnia, twórcza ekspresja, kreatywność, zdolność efektywnego zastosowania posiadanej wiedzy czy osobiste zainteresowania, jak i bardzo ważne w obecnych czasach umiejętności związane z pracą grupową oraz współpracą z rówieśnikami w celu osiągania wspólnych celów.

Podczas wyjazdów uczniowie będą brali udział m.in. w przygotowanych specjalnie dla nich w warsztatach, prelekcjach i pokazach. Oprócz tego wycieczki będą także doskonałą okazją do bliższego poznania naszego kraju.

geoportal-sdi-baranow.png

gminny-program-azbest