prywaciarze-w-baranowieWójt Gminy Baranów, Gminna Biblioteka w Baranowie i Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa zapraszają na wystawę "Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości".
Otwarcie w poniedziałek 20 listopada 2017 roku o godzinie 12 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kaskach. Wstęp wolny.
Rzemieślnicy ze swoimi wyrobami, kupcy na tle małych sklepów i straganów, ludzie próbujący wbrew ideologom PRL rozwijać własną inicjatywę. Ich zdjęcia można zobaczyć na przygotowanej przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa wystawie "Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości". Wystawa to również zbiór oryginalnych eksponatów z lat PRL, które można oglądać i dotykać.
Pomysłodawcą, organizatorem i instytucją finansującą Ogólnopolski Cykl Wystaw Prywaciarze - początki polskiej mikro przedsiębiorczości jest Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, której statutowym celem jest między innymi wspieranie idei przedsiębiorczości i mikro firm.
Celem Wystaw jest promocja przedsiębiorczości, zmiana pejoratywnego wizerunku mikro przedsiębiorcy, ukazanie barier z jakimi spotykali i nadal spotykają się osoby prowadzące mikro firmy.
Inauguracja Cyklu Wystaw miała miejsce w lipcu 2012 roku w Senacie RP na specjalnym posiedzeniu Komisji Gospodarki Senatu RP, przy okazji prezentacji przez Akademię Liderów wyników badania sytuacji mikro firm w Polsce.
Od tego czasu Wystawa była prezentowana w wielu miastach Polski we współpracy z organizacjami, instytucjami i urzędami jako wydarzenie wspierające ogólnopolskie i lokalne inicjatywy aktywizujące środowiska mikro i małych przedsiębiorców oraz zainteresowane rozwojem przedsiębiorczości.
Całość przedsięwzięcia jest finansowana przez Fundację w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w ramach tzw. mechanizmu 1%.
Więcej o Wystawie i Akademii Liderów – www.wiedza3G.pl

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam