przybory-szkolnePo raz kolejny rozpoczęła się w baranowskich szkołach akcja charytatywna "Flamaster" mająca na celu wspomożenie dzieci z polskich rodzin mieszkających na Litwie.
Akcja organizowana jest Młodzieżową Radę Gminy Baranów, a koordynowana jest przez szkolnego pedagoga Pana Marcina Kołotę, któy jest także Radnym Gminy Błonie. Do tej pory akcja miała miejsce w szkole w Bożej Woli, ale w tym roku za sprawą Młodzieżowej Rady Gminy dołączyły do niej także pozostałe placówki szkolne z naszego terenu.
Zbierane są przede wszystkim artykuły i materiały papiernicze takie jak flamastry, kredki, farby, pędzelki, zeszyty, bloki techniczne i rysunkowe, bloki kolorowe, naklejki, papier ksero, długopisy, taśmy klejące itp. czyli wszystko to, co może pomóc naszym małym rodakom w nauce.
Wszystkie zebrane przybory szkolne zostaną przekazane do polskiej szkoły i przedszkola w Taboryszkach.
Akcja potrwa do 5-6 grudnia, a już 7 grudnia Pan Marcin osobiście wyruszy w drogę na Litwę, aby podarunki jeszcze przed świętami mogły trafić do dzieciaków.
Akcja prowadzona jest w szkołach na terenie gminy, gdzie można także uzyskać wszelkie dodatkowe informacje. Materiały papiernicze można także przynosić do sekretariatu Urzędu Gminy w Baranowie.

Pomóżmy dzieciakom i pokażmy, że o nich pamiętamy !

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam