ewniosek-o-doplaty-arimrOd 15 marca wnioski o płatności bezpośrednie rolnicy będą wypełniali i składali wyłącznie w wersji elektronicznej - za pośrednictwem aplikacji e-Wniosek Plus.

Złożenie wniosku o dopłaty wiązało się do tej pory z uzyskaniem uprawnień do korzystania z konta w systemie teleinformatycznym ARiMR. Jeszcze niedawno, aby można było korzystać z tej formy ubiegania się o płatności, należało wypełnić wniosek o nadanie loginu i kodu dostępu do tego systemu. Do wniosku dołączony był Regulamin korzystania z konta teleinformatycznego.

Nowa aplikacja da możliwość automatycznego wypełnienia części wniosku na podstawie rysowanych upraw, wyświetlania wskazówek w zakresie uzupełniania pól czy dołączania wymaganych załączników. Dodatkowo e-Wniosek Plus wyświetli komunikaty o stwierdzonych brakach lub błędach we wniosku, co umożliwi ich poprawianie na bieżąco.

Rolnicy, którzy potwierdzą brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 roku, będą mogli zamiast wniosku złożyć specjalne oświadczenie. Termin składania oświadczeń jest wcześniejszy niż kampania wnioskowa i przypada na okres od 15 lutego do 14 marca.

Nowa aplikacja będzie dostępna na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 15 marca.

Więcej informacji na stronach: www.ewniosek.pl oraz www.arimr.gov.pl

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam