wodomierzUrząd Gminy w Baranowie przypomina odbiorcom korzystającym z wodomierzy-podliczników o obowiązku ich okresowej legalizacji lub wymiany.
Każdy wodomierz (zarówno główny jak i tzw. podlicznik), którego wskazania są podstawą do rozliczeń finansowych (w tym przypadku obniżenia opłaty za odbiór ścieków komunalnych o koszt wody traconej bezpowrotnie), musi mieć ważną i nienaruszoną cechę legalizacyjną (zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 maja 2001 r. Prawo o miarach t.j. Dz.U. z 2001 r. Nr 63, poz. 636, art. 8a).
Jeżeli takiej nie posiada, jego wskazania nie mogą być podstawą do pomniejszenia ilości ścieków wprowadzonych do gminnej sieci kanalizacyjnej.
Przypominamy również, że wodomierz-podlicznik służący do rozliczenia ilości bezpowrotnie zużytej wody, montowany jest na koszt Odbiorcy. Także Odbiorca ponosi wszelkie koszty związane z jego wymianą, naprawą i legalizacją.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 7 stycznia 2008 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych (Dz. U. 2008 nr 5 poz. 29) wodomierze powinny być legalizowane, co 5 lat.
Przypominamy, że upłynięcie okresu legalizacji, zerwanie plomb, uszkodzenie wodomierza-podlicznika, będzie podstawą do zaprzestania rozliczania zużycia wody traconej bezpowrotnie.
Wodomierze powinny być zgłaszane do ponownej legalizacji m.in.:
- jeżeli okres ważności jest wyrażony w miesiącach − nie później niż w ostatnim miesiącu ważności dowodu legalizacji poprzedniej.
- jeżeli okres ważności jest wyrażony w latach − nie później niż w ostatnim roku ważności dowodu legalizacji poprzedniej.
- po każdej naprawie.
- po uszkodzeniu cech legalizacji lub zabezpieczających nałożonych na przyrząd podczas poprzedniej legalizacji.

Obszar lotniska
Witam, Według kolejnej z mapek wschodnia granica CPK kończy się na strumyku Pisia Tuczna zaraz za Stanisławowem. Wybudowany dom jest położony od Pisi w linii prostej 300 metrów we wsi Basin. Jak takie grunty będą brane pod uwagę? Jak wyglądają plany infrastruktury drogowo-kolejowej dl...
wtorek, 19, czerwiec 2018
Piłowski