pgn-planOd kilkunastu dni na terenie naszej gminy prowadzone są badania ankietowe, które stanowić mają podstawę do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN).
Opracowanie i posiadanie przez gminę PGN jest podstawą do ubiegania się o wsparcie finansowe instytucji centralnych przy realizacji przedsięwzięć dotyczących wymiany kotłów CO/CWU czy termomodernizacji budynków. Bez takiego wsparcia prowadzenie działań zmierzających do poprawy jakości powietrza wyłącznie z budżetu gminy (ze względu na bardzo duże koszty) będzie bardzo trudne czy wręcz niemożliwe.
Państwa udział w badaniu ankietowym ma służyć wyłącznie zebraniu informacji o rzeczywistych potrzebach mieszkańców, które będą podstawą do ubiegania się o zewnętrzne wsparcie finasowe. Jeszcze raz podkreślamy wszystkie dane uzyskane w wyniku przeprowadzonych ankiet zostaną wykorzystane wyłącznie do badań statystycznych i ilościowych oraz posłużą wyłącznie do oszacowania wielkości emisji gazów cieplarnianych i nie będą udostępniane publicznie.

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018