kolo-gospodyn-3Po kilkuletniej przerwie wznowiło swoją działalność Koło Gospodyń Wiejskich w Baranowie, które obecnie skupia  28 członkiń, są to kobiety zamieszkałe w miejscowości Baranów o różnym przekroju wiekowym.
Na pierwszym posiedzeniu KGW dokonano wyboru zarządu.

Funkcję przewodniczącej pełni Pani Renata Wójcik, z-cą przewodniczącej jest Pani Gabryela  Karbowniczek, skarbnikiem Pani Wanda Szymańczak, sekretarzem Pani Katarzyna Pindor.

Spotkania KGW odbywają się w Ochotniczej Straż Pożarnej, która nieodpłatnie użyczyła swoich pomieszczeń oraz sprzętu gospodarstwa domowego.

kolo-gospodyn-4Odbyły się już dwa spotkania, na których ustalono cele i działania KGW oraz przyjęto harmonogram kolejnych spotkań i pokazów w zakresie:bukieciarstwa, stosowania kuchni z tradycjami, rękodzieła (robótki na drutach, szydełku, haft). Zaplanowano również obchody: Świąt Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Wielkanocy, Dzień Matki. Dalsza działalność KGW będzie wynikała z bieżących potrzeb kobiet oraz możliwości finansowychi zaangażowania osobistego członkiń.
Dodam, że obecnie funkcjonujemy dzięki własnemu wkładowi, który stanowią składki członkowskie.

Renata Wójcik

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam