Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

czerwiec-kaski-004Czując powiew nadchodzącego lata i zbliżających się wakacji mieszkańcy Kaski i okolicznych miejscowości podjęli działania, którym przyświecał jeden cel - wspólne spędzenie czasu.

Lokalna społeczność, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz nowopowstały klub dla aktywnych mam „O Matko!" zadziałali razem. I tak postały 3 wydarzenia: 1 czerwca pod hasłem: „Rodzinny Dzień Dziecka", 22 czerwca - „ Powitanie Lata" oraz 24 czerwca – Strefa Kibica.

1-go oraz 22-go czerwca odbyły się pikniki, z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, grami i zabawami terenowymi. Były również lody dla wszystkich uczestników, „salon tatuażu" oraz stanowisko „Make-Up Artist" (malowanie twarzy). Swój wkład w uświetnienie zabawy miała również OSP Kaski. Została rozstawiona dla dzieci kurtyna wodna, a chętni mogli obejrzeć wóz strażacki, wsiąść do środka oraz zaspokoić swoją ciekawość zadając pytania Panu Strażakowi. czerwiec-kaski-007Nie lada atrakcję stanowiła także terenowa gra Angry Birds, w całości skonstruowana przez rodziców. Rodzice samodzielnie wykonali ponadto płyn do robienia baniek mydlanych oraz akcesoria do ich puszczania. Radość dzieci podczas zabawy bańkami nie miała granic. Chętni mogli także przenocować w „Miasteczku Namiotowym".

24 czerwca miało miejsce rodzinne kibicowanie w Strefie Kibica. Były biało-czerwone stroje, twarze pomalowane w barwy narodowe, było wspólne przeżywanie emocji związanych z meczem. Zapał do kibicowania oraz wiara w Naszych nie miały wpływu na wynik meczu, ale wspólnie spędzony czas nam ten wynik zrekompensował.

czerwiec-kaski-009Cieszymy się, że mamy miejsce do realizacji naszych inicjatyw. Nowy, piękny budynek w Kaskach, a w nim sala, wyposażona w sprzęt multimedialny, zaplecze kuchenne oraz teren wokół budynku wręcz zapraszają do realizacji kolejnych pomysłów.

Dorota Wiązowska

projekty-unijne

referendum-w-baranowie

Indeks Jakości Powietrza

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Dwużnik
Obszar lotniska
Witam, Według kolejnej z mapek wschodnia granica CPK kończy się na strumyku Pisia Tuczna zaraz za Stanisławowem. Wybudowany dom jest położony od Pisi w linii prostej 300 metrów we wsi Basin. Jak takie grunty będą brane pod uwagę? Jak wyglądają plany infrastruktury drogowo-kolejowej dl...
wtorek, 19, czerwiec 2018
Piłowski
cpk
Panie ministrze czy mozna jakoś pomuc przy realizacji tak wielkich planów dla rozwoju polski
środa, 13, czerwiec 2018
Piłowski
cpk
kiedy zacznie się wstępny wykup bardzo duzo ludzi jest zainteresowanych krzykacze na spotkaniu chcą kupic od rolników ziemie po duzo mniejszych pieniądzach jak by nie było lotniska i zadowoli się kilka osób a nie cały kraj jest w tym interes
środa, 13, czerwiec 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria

Warto odwiedzić

Powiat grodziski
www.powiat-grodziski.pl

Centrum Kultury w Grodzisku
www.centrumkultury.eu

Radio Bogoria
www.radiobogoria.eu

Gmina Grodzisk
www.grodzisk.pl

Biblioteka w Grodzisku
www.biblioteka.grodzisk.pl

Miasto i Gmina Błonie
www.blonie.pl

Centrum Kultury w Błoniu
www.centrumkultury.com.pl

Bramki
www.bramki.com.pl