Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

polkolonie-2018-006Zakończyliśmy półkolonie „Podróże z Biblioteką" 2018. Były bardzo udane, zapewniliśmy naszym podopiecznym w wiele atrakcji.
Zwiedziliśmy Galerię Figur stalowych w Pruszkowie. Wystawa rzeźb stalowych, którą obejrzeliśmy zrobiła na nas ogromne wrażenie. Zobaczyliśmy imponujących rozmiarów figury metalowe – roboty, bohaterów kreskówek i filmów animowanych, zwierzęta, oraz perfekcyjnie zrekonstruowane samochody, które powstały ze złomu. Każdy z nas mógł usiąść na motorze lub za kierownicą samochodu.

Quattro-Si to nazwa lodziarni w Pruszkowie która gościła naszych uczestników półkolonii. Braliśmy udział w warsztatach, gdzie dowiedzieliśmy jakich produktów używa się do wytworzenia naturalnych lodów. Oczywiście była degustacja.

polkolonie-2018-012Dwukrotnie w czasie półkolonii odwiedziliśmy Nieborów. Zwiedziliśmy barokowy pałac Radziwiłłów oraz park. Wspaniały wystrój pałacu zachwycił uczestników a szczególnie poszukiwanie schowanych zabawek. Po zwiedzeniu pałacu braliśmy udział w warsztatach pt „Zabawy naszych przodków" Jak bawiły się książęce dzieci w XVIII wieku. Na czym polegała zabawa w sekretarza, w ślepą babkę czy w krokieta? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się bawiąc w zabawy z dawnych lat. „Niezwykły blask" to tytuł warsztatów w których braliśmy udział. W XIX wieku nieborowski Pałac był oświetlany wyłącznie świecami, które wyrabiano domowymi sposobami. Na warsztatach poznaliśmy tajniki powstawania świec. Własnoręcznie wykonaliśmy świece. Na zakończenie pobytu w Nieborowie bawiliśmy się w podchody szukając skarbu w alejach parkowych.

polkolonie-2018-028Byliśmy również w kinie „Bajka" w CK w Błoniu na filmie Odlotowy Nielot" oraz w MC Donald s. Zwieńczeniem półkolonii była wycieczka do Płocka. Zwiedziliśmy płockie Zoo położone pięknie na wiślanej skarpie. Podglądaliśmy wiele gatunków ssaków, ptaków, gadów, ryb zarówno tych dobrze i mniej znanych. Atrakcją wyjazdu do Płocka była zabawa w parku linowym, gdzie pokonywaliśmy wielokrotnie – przeszkody takie jak: kacze łapy, zjazd tyrolski, mostki. Zmęczeni ale szczęśliwi wracaliśmy do domu.

Zapewniliśmy dzieciom opiekę oraz ciekawy program. Najważniejsze! Dzieci miały dużo ruchu i zero komputerów. Było ekscytująco, deszczowo, czasem nawet gorąco, było przede wszystkim ciekawie, zabawnie i o nudzie uczestnicy naszych półkolonii nie mogą mówić.
Do zobaczenia za rok. Dziękujemy!!!!!

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie
Bożena Stegienko

...a tu trochę więcej zdjęć :)

projekty-unijne

wybory-2018

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018
Kowalski
Pan
Dlaczego zrezygnowano z budowy centralnego lotniska między łodzią a Warszawą w Babsku. Teren byłego PGR i poligonu ok 50 km2 z bardzo dobrym dojazdem S8.nikogo nie potrzeba wysiedlać.
poniedziałek, 02, lipiec 2018
Oracz
Wykup działki
Dzień dobry, jestem właścicielem działki rolnej w miejscowości Cyganka, chciałbym się uzyskać więcej informacji na temat wykupu działek. Poproszę o kontakt w powyższej sprawie.
poniedziałek, 25, czerwiec 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria

Warto odwiedzić

Powiat grodziski
www.powiat-grodziski.pl

Centrum Kultury w Grodzisku
www.centrumkultury.eu

Radio Bogoria
www.radiobogoria.eu

Gmina Grodzisk
www.grodzisk.pl

Biblioteka w Grodzisku
www.biblioteka.grodzisk.pl

Miasto i Gmina Błonie
www.blonie.pl

Centrum Kultury w Błoniu
www.centrumkultury.com.pl

Bramki
www.bramki.com.pl