mod-wakacje-2018-004Tegoroczne wakacje dla muzyków Młodzieżowej Orkiestry Dętej i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaskach rozpoczęły się bardzo intensywnie. 27 czerwca wyjechaliśmy na zasłużony wypoczynek do ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Beskidek" w Gilowicach, nie tylko po to, by odpoczywać i zachwycać się pięknem polskich gór, ale również by doskonalić nasze umiejętności i przygotować się do udziału we wrześniowym festiwalu w Bad Schlema w Niemczech.

Każdy dzień naszego wyjazdu był starannie zaplanowany i obfitował w liczne atrakcje. Byliśmy między innymi w żywieckim aqua parku, a także w muzeum browarnictwa, by zgłębić historię i tajniki produkcji piwa.
Dla najmłodszych uczestników naszego wyjazdu bardzo atrakcyjny okazał się wjazd kolejką linową na górę Żar, gdzie podziwialiśmy panoramę Beskidów i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia oraz rejs po malowniczym Jeziorze Żywieckim.

mod-wakacje-2018-005Codziennie korzystaliśmy z basenu oraz boisk znajdujących się na terenie ośrodka. Uczestniczyliśmy również w trudnej, ale ważnej lekcji historii w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. W pierwszym tygodniu wypoczynku zagraliśmy koncert dla właścicieli i obsługi pensjonatu, mieszkańców Gilowic i turystów, prezentując kilka nowych utworów. Byliśmy też w Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, gdzie uświetniliśmy swoją grą niedzielną Mszę Świętą.

Ani przez moment nie zapomnieliśmy jednak o drugim celu naszego wyjazdu, czyli doskonaleniu naszych umiejętności: każde przedpołudnie zajmowały nam próby pod czujnym okiem dyrygenta, a naszym najmłodszym kolegom i koleżankom – indywidualne ćwiczenie na instrumentach. Towarzyszący nam członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pod opieką starszej koleżanki Patrycji Tomaszkiewicz, odbywali w tym czasie zbiórki szkoleniowe. Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy – nasz wypoczynek podsumowaliśmy ogniskiem, podziękowaniami i wręczeniem nagród za liczne konkursy i turnieje, które rozegraliśmy podczas dwutygodniowego pobytu w Beskidach.

mod-wakacje-2018-010Wyjazd orkiestry nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, a także Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Baranowie, którym serdecznie dziękujemy.

Nasz dwutygodniowy wypoczynek stanowi podsumowanie roku sumiennej, wytrwałej pracy i nauki w szkole muzycznej. Po wakacjach orkiestra rozpocznie regularne próby, by przygotowywać się do koncertów, występów i festiwali w nowym sezonie artystycznym, szczególnie do wrześniowego Blasmusikfestival w Bad Schlema.

Anna Krzemińska

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam