Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

rozbudowa szkoły w Bożej Woli podpisanie umowy24 września 2018 roku Wójt Gminy Baranów Andrzej Kolek oraz Skarbnik Kazimierz Szymański podpisali w imieniu Gminy Baranów umowę na dotację celową przeznaczoną w całości na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Bożej Woli. Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim, zaś w imieniu Premiera Rządu umowę podpisał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Siepiera.

Przygotowany przez Gminę wniosek o dotację w wysokości 1.050.000 zł, złożony został w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów już w marcu br., jednak ze względu na przedłużające się procedury formalne nie udało się rozpocząć rozbudowy w okresie wakacyjnym, jak pierwotnie planowano. Prace mogły ruszyć dopiero 10 września, czyli tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. W związku z powyższym szczególny nacisk położono na zapewnienie uczniom i nauczycielom bezpieczeństwa w trakcie trwania robót budowlanych. Ustalono między innymi z wykonawcą, że najbardziej uciążliwe prace będą prowadzone w dni wolne od nauki.

podpisanie-umowyZgodnie z przyjętym harmonogramem robót, którego postępy są na bieżąco monitorowane i omawiane podczas cotygodniowych spotkań przedstawicieli wykonawcy, nadzoru budowlanego oraz kierownictwa Gminy, prace budowlane potrwają do końca sierpnia 2019 roku, zaś te najbardziej uciążliwe zostaną wykonane do 10 października tego roku.

Według zapewnień Wójta, inwestor czyli gmina w porozumieniu z wykonawcą będą się starali w maksymalnym stopniu skrócić ten czas, ponieważ modernizacja infrastruktury oświatowej to jeden z priorytetów gminy wynikający z rosnących potrzeb w zakresie zapewnienia dzieciom dobrych warunków nauki, a kadrze nauczycielskiej – godnych warunków pracy.

rozbudowa szkoły w Bożej WoliDzięki staraniom kierownictwa gminy, które zaowocowały przyznaniem przez Prezesa Rady Ministrów finansowego wsparcia dla inwestycji, do istniejącego budynku zostanie dobudowane nowe piętro. Znajdą się w nim 4 pracownie lekcyjne, pokój nauczycielski, pomieszczenie socjalne, szatnia oraz węzeł sanitarny. Budynek otrzyma nową elewację, a dodatkowo zainstalowana winda osobowa będzie stanowiła duże udogodnienia dla osób niepełnosprawnych korzystających z obiektu.

Przy okazji inwestycji zaplanowano również zagospodarowanie terenu przyszkolnego z dojściami, dojazdami i parkingiem w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego obiektu. Zmodernizowana szkoła umożliwi realizację wielu dodatkowych funkcji edukacyjnych.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria