fetting-festiwal-vi

Piłka z autografem Roberta Lewandowskiego, trafiła do Baranowskich Orłów! Mistrzów Młodzieżowej Ligi Futbolu!

Kiedy w 2017 roku z inicjatywy rodziców powstała w Bożej Woli szkolna drużyna piłkarska FC Boża Wola – Baranowskie Orły, wiele osób sceptycznie podchodziło do tego pomysłu. Czas jednak szybko pokazał, że idea okazała się strzałem w przysłowiową w „dziesiątkę".
Wszystko za sprawą ogromnego zaangażowania autorów pomysłu oraz dzięki społecznej pracy włożonej przez opiekunów i trenów pasjonatów, którzy nie licząc na osobiste profity i nie żałując własnego czasu prywatnego, aktywnie włączyli się w organizację drużyny i jej późniejszą działalność.
Dzięki pracy społecznej, wsparciu Wójta Gminy Baranów oraz Dyrekcji Szkoły w Bożej Woli chłopcy od 2017 roku trenują i biorą udział w turniejach piłkarskich w dwóch kategoriach wiekowych. Drużynę chłopców starszych tworzą uczniowie z klas od 4 do 6, zaś drużynę młodszą chłopcy z klas od 1 do 3.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Biorąc udział w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Futbolu MLF w Warszawie, chłopcy z rocznika 2008 wywalczyli w bieżącym roku mistrzostwo ligi !.
Z tej okazji, 17 października Wójt Gminy Pan Andrzej Kolek odwiedził młodych piłkarzy z Bożej Woli i wraz z gratulacjami przekazał na ręce kadry trenerskiej upominek w postaci mistrzowskiej piłki futbolowej z autografem Roberta Lewandowskiego (piłka stanie się nagrodą w konkursie plastycznym zorganizowanym przez klub o którym przeczytać można TU).
Wójt Gminy powiedział, że widząc takie pozytywne emocje towarzyszące całemu przedsięwzięciu, zaangażowanie rodziców i kadry trenerskiej w funkcjonowanie drużyny, zapał chłopców oraz idące w ślad za tym sukcesy trudno stać z boku i zapewnił o dalszym wspieraniu (także finansowym) funkcjonowania „Baranowskich Orłów" (w minionym czasie obydwie drużyny otrzymały odzież sportową).

Dotychczasowe osiągnięcia to oprócz mistrzostwa MLF także m.in: udział najzdolniejszych chłopców jako Reprezentacji Gminy Baranów w Turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" i zdobycie II i III miejsca na etapie powiatowym.
Aktualnie obie grupy wiekowe rozpoczęły treningi przygotowujące chłopców do kolejnych turniejów piłkarskich, które rozegrane zostaną jeszcze w tym roku oraz wiosną 2019. Młodzi zawodnicy wezmą udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego Turnieju Tymbarka, oraz w Warszawskim Turnieju Niepodległości.
Trenerami obu drużyn są aktualnie: Mariusz Żaczkiewicz, Artur Szymaniak i Arkadiusz Bogusz.
Są to nie tylko ojcowie trenujących chłopców, ale jednocześnie zawodnicy piłkarscy i – co chyba najważniejsze - licencjonowani trenerzy, posiadający kompetencje potwierdzone udziałem w kursach trenerskich PZPN/UEFA.
Młodym piłkarzom życzymy wielu kolejnych sukcesów.

wybory-2018

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam