Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

Szlachetne grono osób uhonorowanych zaszczytnym tytułem „Zasłużony dla Gminy Baranów" powiększyło się w ostatnich dniach o kolejne dwa nazwiska. Na wniosek mieszkańców, Rada Gminy podjęła uchwały o nadaniu tego tytułu Panu Edmundowi Grzelakowi oraz Panu Stanisławowi Bodychowi.

W uzasadnieniu uchwał czytamy:
Pan Edmund Grzelak od najmłodszych lat był związany z gminą Baranów nie tylko jako jej mieszkaniec ale przede wszystkim jako działacz społeczny aktywista. Jego największe hobby jaką była muzyka przyczyniła się do powstania Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kaski. Pan Grzelak uczył młodzież nie tylko gry na instrumentach dętych ale także poprawnego czytania z nut oraz odpowiedniego wyczucia rytmu. To wszystko przyczyniło się do wielu sukcesów Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Kaskach.
Radny Rady Narodowej w Baranowie, społecznik, mieszkaniec gminy Baranów, którego osoba może pochwalić się licznym odznaczeniami, nagrodami, wyróżnieniami.

Stanisław Bodych, mieszkaniec gminy Baranów jeden z trzech samorządowców broniących istnienia gminy Baranów podczas próby jej rozbioru w latach 80. Podczas swojej 75-letniej pracy zawodowej zarządzał największymi zakładami pracy na terenie gminy. Początkowo była to Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Kaskach, następnie GS Samopomoc Chłopska w Baranowie z siedziba mieszczącą się w Jaktorowie.
Pełnił funkcję Radnego Gminy Baranów w latach 1973-1981, był również Prezesem OSP w Kaskach w latach 1986-1991. Aktywnie angażował się w prace na rzecz parafii, a także społeczności gminnej."

Uroczyste wręczenie honorowych wyróżnień miało miejsce podczas uroczystej sesji Rady Gminy w dniu 17 października 2018. Obu uhonorowanym Panom serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i pomyślności.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria