herb-gminy-baranow

nabor-niemiecki

Jeżeli:
- jesteś osobą, która ukończyła 25 lat;
- masz maksymalnie wykształcenie średnie (bez ukończonego studium policealnego itp.);
- nie uczestniczyłeś/aś nigdy we wsparciu Life Long Learning, oferowanym w tożsamym zakresie w ramach POKL (szkolenia z języka niemieckiego);
... to mamy coś dla Ciebie!

BEZPŁATNE SZKOLENIE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA POZIOMIE A1/A2, ZAKOŃCZONE EGZAMINEM ZEWNĘTRZNYM TELC (LUB PORÓWNYWALNYM ZG. Z ESOKJ) W BOŻEJ WOLI.

Zapisy pod nr tel. 46 858 13 50, 696 884 361 oraz adresem e-mail: a.majewicz(@)gmina-baranow.pl

kontener

Urząd Gminy w Baranowie oraz firma REMONDIS organizują wiosenną zbiórkę odpadów gabarytowych i problemowych. Do dyspozycji mieszkańców podstawione zostaną kontenery na odpady problemowe w trzech punktach na terenie gminy:
• 27.03.2017 Baranów (plac przy GOPS)
• 29.03.2017 Kaski (plac przy Kościele)
• 31.03.2017 Cegłów (plac przy Stacji Uzdatniania Wody)
Zbiórka obejmie odpady takie jak: opakowania po chemikaliach, odpady wielkogabarytowe, meble, dywany, okna, drzwi, drobna stolarka budowlana, papa i inne.
Uwaga: do kontenerów można również wyrzucać zużyty sprzęt rtv i agd.
Kontenery zostaną podstawione w wyznaczonych miejscach o godzinie 7.00 rano we wskazanych powyżej dniach, a odebrane ok. 9.00 dnia następnego. W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt do firmy Remondis tel. 46 8622042 lub do Urzędu Gminy Baranów tel. 46 8581350

radio-bogoria-logo

Gmina Baranów od dłuższego czasu współpracuje z grodziskim "Radio Bogoria". Efektem tej współpracy są nie tylko patronaty medialne, którymi radio obejmuje imprezy o charakterze kulturalnym, odbywające się na terenie naszej gminy, ale również cykliczne audycje radiowe poświęcone gminie Baranów. Poniżej udostępniamy Państwu do wysłuchania dwa wywiady których w ramach "Dnia z Gminą Bwaranów" udzieliły: Pani Bożena Stegienko - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie w którym mowa jest m.in. o przygotowaniach do nadchodzących ferii zimowych, oraz Pani Julita Lipińska animatorka kultury oraz instruktorka działającej w gminie młodzieżowej grupy teatralnej.

plakat angielski

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Od 2003 r Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych i Państwową Inspekcją Pracy. Honorowy patronat nad XV edycją Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W czternastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 17 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem o mocy 75KM (relacja z uroczystego finału XIV edycji Konkursu znajduje się na stronie internetowej: LINK do relacji.

Geoportal Gminy Baranów

Nasza