herb-gminy-baranow

slupy-energetyczneSzanowni Państwo,
Przedsiębiorstwo PGE Dystrybucja SA, które odpowiedzialne jest za dostawy energii elektrycznej na obszarze gminy Baranów, w ramach swojej podstawowej działalności wykonuje przebudowy, rozbudowy i modernizacje stacji i linii wchodzących w skład sieci elektroenergetycznej, za pomocą której dostarczany jest prąd do Państwa domów.

Ze względu na wykonywane prace remontowo – eksploatacyjne czasami konieczne jest całkowite wyłączenie pewnych elementów sieci, a w związku z tym wstrzymanie na kilka lub nawet kilkanaście godzin, dostaw energii. W dzisiejszych czasach każda przerwa w dostawie prądu jest uciążliwa i bardzo dezorganizuje codzienne życie, dlatego pozwalamy sobie wszystkim Państwu przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej na danym terenie, Przedsiębiorstwo PGE Dystrybucja SA powinno informować swoich klientów z minimum pięciodniowym wyprzedzeniem.

Wynika to wprost z Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. 2007 Nr.93 Poz. 623), w którym czytamy m.in.:

„ ... § 42. Przedsiębiorstwo energetyczne w zakresie standardów jakościowych obsługi odbiorców:
4) powiadamia z co najmniej pięciodniowym wyprzedzeniem o terminach i czasie planowanych przerw w dostarczaniu energii elektrycznej w formie:
 a) ogłoszeń prasowych, internetowych, komunikatów radiowych lub telewizyjnych lub w inny sposób zwyczajowo przyjęty na danym terenie - odbiorców zasilanych z sieci o napięciu znamionowym nie wyższym 1 kV,
 b) indywidualnych zawiadomień pisemnych, telefonicznych lub za pomocą innego środka komunikowania się - odbiorców zasilanych z sieci o napięciu znamionowym wyższym 1 kV; "

W związku z powyższym PGE Dystrybucja SA, a w tym rejony energetyczne odpowiedzialne za dostawy prądu na terenie naszej gminy:

1. PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren - Rejon Energetyczny Żyrardów
2. PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa - Rejon Energetyczny Pruszków

udostępnia na swoich stronach internetowych informacje o możliwych na danym terenie planowych przerwach w dostawie energii (poniżej publikujemy adresy stron pod którymi dostępne są ww. wykazy).

Rejon Energetyczny Żyrardów:

Rejon Energetyczny Pruszków:

Ponadto Przedsiębiorstwo PGE Dystrybucja SA wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów uruchomiło na swojej stronie - rekomendowany dla klientów - system specjalnego newslettera, czyli automatycznego e-maila, który pozwala na dostarczanie wiadomości o możliwych wyłączeniach bezpośrednio na adres e-mail wskazany przez klienta.
Aby zamówić newsletter, należy wejść na stronę internetową PGE Dystrybucja SA dostępną pod adresem:

i postępować zgodnie z podaną instrukcją (m.in. wskazać swoją lokalizację oraz podać adres e-mail na jaki kierowane mają być powiadomienia).

Zgłaszanie awarii oraz informacje o nieplanowanych przerwach w dostawie energii uzyskać można również telefonicznie:
Rejon Energetyczny Żyrardów – telefon (46) 854 55 00,
Rejon Energetyczny Pruszków – telefon (22) 738 23 27,
a także pod alarmowym numerem telefonu Pogotowia Energetycznego – 991

Wiadomości o wyłączeniach prądu, przekazywane w ramach gminnego systemu powiadamiania esemesowego traktować należy wyłącznie w sposób orientacyjny, gdyż Gmina Baranów nie jest stroną umów pomiędzy PGE Dystrybucja SA, a odbiorcami energii elektrycznej i nie ma umocowania prawnego do działania w imieniu i na rzecz którejkolwiek ze stron ww. umów.

Geoportal Gminy Baranów

gminny-program-azbest