Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

...teatr to instrument kształtowania osobowości.
J. Dorman ( 1981)

Czyli kilka słów o tym, dlaczego warto zapisać swoje dziecko na warsztaty teatralne.

Warsztaty teatralneWpływ zajęć teatralnych na rozwój dzieci.
Zajęcia teatralne pełnią szczególną role w procesie rozwoju młodego człowieka, wpływają one na korzystne przemiany w jego osobowości. Uwrażliwiają go na sztukę i ludzi wokół niego, pobudzają do myślenia, kształtują pamięć, poszerzają słownictwo, uzupełniają wiadomości szkolne, uczą cierpliwości pokory. Dlatego też warsztaty teatralne nie są przeznaczone tylko dla osób, które marzą o karierze artystycznej lub szukają ciekawego pomysłu na spędzenie wolnego czasu, pełnia one również funkcje terapeutyczną.
Młodzi ludzie często stawiają sobie pytanie: Kim jestem? Kim chcę być? Próbują poznać siebie i innych. Z czasem mogą również pojawić się problemy w szkole, zawody miłosne, konflikty z rodzicami i wiążący się z tym wszystkim przewlekły stres. Aktywny udział w zajęciach teatralnych pozwala poznać siebie i innych, wypracować umiejętności okazywania emocji i pozwala im ujść we właściwy sposób.
Teatr pokazuje również przestrzeń odmienną od tej szkolnej, domowej i staje się miejscem gdzie można się na chwilę zapomnieć, stać się kim się tylko zechce, a to natomiast pozwala znaleźć motywacje i wypracować pewność siebie: jeśli na scenie potrafię taki być, to w realnym życiu też mi się uda.
Ta artystyczna forma aktywności, często staje się jedynym miejscem gdzie dzieci i młodzież mogą być zauważone, osiągnąć sukces. Pozwala ona im zaistnieć w nowym środowisku, uwierzyć w siebie. Uczestnicząc w zajęciach mają one także możliwość poruszania problemów, na które zamyka się często szkoła i dom, młodzi ludzie uczą się wyrażać swoje emocje, nazywać je. Aktywność w kręgach kulturalnych, częste dyskusje, wyjazdy do teatru uwrażliwiają grupę, kształtują poczucie estetyki, pozwalają zrozumieć lepiej utwory literackie.
Warsztaty teatralne są również przeznaczone dla osób dorosłych mających problemy z nieśmiałością, która blokuje ich w życiu osobistym i zawodowym. Teatr pozwala otworzyć się na świat i ludzi!

 

Zajęcia teatralne:
• Rozwijają umiejętności aktorskie
• Pobudzają psychiczny rozwój dzieci i młodzieży
• Rozbudzają wyobraźnię
• Kształtują umiejętności radzenia sobie ze stresem
• Wpływają na usprawnienie pamięci, uwagi, rozwoju logicznego myślenia
• Przygotowują kandydatów na egzaminy do szkół teatralnych
• Poszerzają słownictwo
• Kształtują poprawną wymowę
• Pomagają przełamać nieśmiałość
• Dają poczucie samorealizacji
• Podnoszą poczucie własnej wartości
• Uczą pokory, dyscypliny, panowania nad sobą
• Budują umiejętności nawiązywania kontaktów
• Uczą autoprezentacji
• Rozwijają koordynacje wzrokowo – słuchowo – ruchową
• Uwrażliwiają na sztukę
• Kształtują zdolności konstrukcyjne (konstruowanie kukiełek, masek)
• Umożliwiają spojrzenie na świat z innej strony, stanie się na chwilę kimś innym
• Motywują
• Pozwalają lepiej poznać siebie
• Dają poczucie bezpieczeństwa
• Pozwalają lepiej poznać literaturę
• Poszerzają wiedze o teatrze
• Pozwalają zdobyć umiejętności improwizacyjne
• Zaspokajają potrzeby twórcze
• Są sposobem na kreatywne spędzenie czasu
• Uzupełniają wiadomości szkolne
• Kształtują samodzielność, umiejętność pracy w grupie, odpowiedzialność
• Pozwalają na zmianę złych nawyków u dzieci
• Uwrażliwiają na problemy otaczającego świata
• Uczą szacunku dla pracy drugiego człowieka

Formy pracy:
• Praca nad aparatem mowy, usprawnieniem możliwości głosowych – emisja głosu, ćwiczenia dykcyjne, oddechowe, impostacyjne
• Praca nad ciałem – ćwiczenia budujące świadomość nad ciałem
• Praca nad gestykulacją i mimiką
• Budowanie ekspresji ciała, plastyką ruchu
• Kształcenie wokalne – śpiewanie piosenek
• Praca nad umiejętnością wyrażania uczuć – elementarne zadania aktorskie
• Rozbudzenie wyobraźni – ćwiczenia improwizacyjne, drama
Julita LipińskaWarsztaty teatralne odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
I grupa, dzieci w wieku 6 - 9 lat; II grupa, dzieci i młodzież 10 – 17 lat.

Zajęcia prowadzić będzie mgr Julita Lipińska aktorka, reżyser amatorskich grup teatralnych, animator kultury, pedagog, absolwentka wydziału wiedzy o kulturze śródziemnomorskiej i filologii klasycznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Julita LipińskaUkończyła Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu, całoroczne warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie, przez pięć lat grała w spektaklach teatru Perpetuum Mobile, a od 2011 roku była jego dyrektorem i reżyserem. Obecnie poprzez prace warsztatowo – dydaktyczną realizuje szereg dodatkowych projektów rozwijających zapał do zdobywania wiedzy oraz nowych umiejętności. Od wielu lat aktywnie bierze udział w artystycznych wydarzeniach na terenie całego kraju współpracując z wieloma teatrami i ich aktorami.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria