Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

 24 kwietnia br. w Sochaczewie odbył się Turniej Piłki Nożnej dla dzieci roczników 2007/2008 o Puchar Dyrektora Szkół Zespołu Szkół w Sochaczewie im. Fryderyka Chopina. Wśród startujących drużyn znalazła się także reprezentacja Gminy Baranów, a dokładniej drużyna Gminnego Klubu Sportowego Orion Cegłów, której trenerem jest Pan Mariusz Żaczkiewicz. Miło nam poinformować, że chłopcy z Oriona stali się autorami nie lada niespodzianki zajmując w klasyfikacji generalnej turnieju II miejsce. Drużyna Oriona Cegłów rywalizowała w turniejowej grupie B. Nasi najmłodsi piłkarze przeszli jak przysłowiowa „burza" przez fazę grupową turnieju zajmując drugie miejsce w swojej grupie i zapewniając sobie w ten sposób awans do strefy medalowej. Sukces w fazie grupowej sprawił, że z roli skazanego na pożarcie przez renomowane zespoły outsidera turnieju nasi zawodnicy szybko stali się „czarnym koniem" zawodów, budząc respekt i sportowe uznanie wśród bardziej utytułowanych drużyn.   Ale od początku. Młodzi piłkarze rozpoczęli zmagania od zwycięstwa 2:1 nad Akademią Piłkarską Sochaczew (Mamcarz), by w kolejnych meczach zremisować z Akademią Piłkarską Sochaczew (Dziepak II) 2:2 oraz Różą Kutno 0:0. Jedyną porażką w tej fazie turnieju okazał się mecz z Wisłą Płock 0:1. Całości zmagań dopełniło zwycięstwo z pierwszą drużyną Akademii Piłkarskiej Żyrardów 1:0. W meczu półfinałowym Orion spotkał się w bratobójczym pojedynku z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Tu znowu górą byli nasi piłkarze, którzy po pełnym emocji meczu wygrali 1:0, awansując do finału.

Los chciał, że w finałowym spotkaniu Orion ponownie trafił na drużynę Wisły Płock. Nasi zawodnicy ulegli w finale wiślakom 1:2. Wydaje się, że o wyniku meczu finałowego w dużej mierze zadecydowała tzw. dyspozycja dnia i trochę więcej sportowego szczęścia. Po prostu Wisła była tego dnia nie do pokonania. Choć wydaje się na pierwszy rzut oka, że dla naszej drużyny turniej zakończył się porażką, to prawda jest taka, że dla cegłowskich „żaczków" występ był naprawdę olbrzymim sukcesem, a ci co uprawiają sport potwierdzą bez wahania, że srebrny medal smakuje czasem lepiej niż złoto. Chłopcy podczas całego turnieju prezentowali ogromne zaangażowanie i chęć walki, a przegrana z równolatkami trenującymi na co dzień w barwach I ligowego klubu nie jest w tym przypadku żadnym powodem do wstydu. Sukces jest tym bardziej cenny, że jeszcze w styczniu 2016 roku, drużyna rocznika 2007 praktycznie nie istniała. Dzieci z roczników 2010-2007 trenowały razem z rocznikiem 2005-2006. Na początku roku z inicjatywy rodziców oraz trenera Błaszczyka wyodrębniono grupę rocznika 2007 + młodsi , powodem takich działań była duża ilość chętnych do uczestnictwa w zajęciach. Drużyna „żaczków" zaczęła samodzielnie funkcjonować na treningach oraz występować w turniejach. Jak widać po czterech miesiącach olbrzymie zaangażowanie i konsekwencja rodziców przyniosły pierwsze wymierne rezultaty. W związku z pojawianiem się na zajęciach coraz młodszych zawodników Klub Orion planuje utworzenie kolejnej grupy z rocznika 2010 i młodsi ponieważ praca w zawężonych grupach przynosi rezultaty i sukcesy Klub Orion Cegłów i jego zarząd kieruje podziękowania dla młodych piłkarzy którzy z chlubą i sukcesami reprezentują nasz Klub , ogromne podziękowania dla rodziców którzy wspierają nasz klub i naszych zawodników , pomoc ma charakter materialny jak i przejawia się w czynie społecznym dziękujemy sponsorom firmom Tir Serwis Baranów, Finish Profiles, Log-Net Sp. z o.o., Poczta Polska S.A. Sukces którym dziś możemy się pochwalić jest zasługą wielu ludzi a inicjatorem tego sukcesu jest bez wątpienia Pan Robert Błaszczyk który tworzył grupy młodzieżowe i zaraził pasją wychowywania w duchu sportowym dzieci i młodzież oraz trenerów Pana Tomasz Pindora i ojca ostatniego sukcesu Pana Mariusza Żaczkiewicza trenera drużyny 2007-2008. Sukces naszego klubu i naszych dzieci byłby nie do osiągnięcia bez wsparcia Radnych Gminy Barnów oraz Wójta Pana Andrzeja Kolka to oni inwestują w infrastrukturę sportową na ternie naszej gminy z której możemy korzystać nieodpłatnie , również oni wspierają klub dotacją żeby stowarzyszenie mogło wypełniać cele statutowe Dziękujemy

 

Klasyfikacja końcowa turnieju w Sochaczewie:
1. Wisła Płock
2. Orion Cegłów
3. Pogoń Grodzisk
4. Soccer Słupno
5. Błonianka Błonie
6. Róża Kutno
7. AP Żyrardów I
8. APS Dziepak I
9. AP Żyrardów II
10. APS Mamcarz
11. APS Dziepak II

geoportal-sdi-baranow.png

 

szkoly-i-przedszkole

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria

gminny-program-azbest

SUW Kaski

OSP Boża Wola

partnerskie-gminy-baranow

Warto odwiedzić

Powiat grodziski
www.powiat-grodziski.pl

Centrum Kultury w Grodzisku
www.centrumkultury.eu

Radio Bogoria
www.radiobogoria.eu

Gmina Grodzisk
www.grodzisk.pl

Biblioteka w Grodzisku
www.biblioteka.grodzisk.pl

Miasto i Gmina Błonie
www.blonie.pl

Centrum Kultury w Błoniu
www.centrumkultury.com.pl

Bramki
www.bramki.com.pl