fundacja bosRok szkolny już za nami, właśnie rozpoczęły się wakacje. Niemalże 20 tys. uczniów, z klas 0-III szkół podstawowych, którzy na początku roku szkolnego zgłosili się do projektu Fundacji BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem" udało się na zasłużony odpoczynek.
Jak co roku, tak i w VI edycji całorocznego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem" rywalizacja była wyrównana i stała na wysokim poziomie. W tym roku Fundacji BOŚ udało się nagrodzić ponad 700 uczniów i ich nauczycieli, którzy najlepiej zgłębili tajniki zdrowego stylu życia.

Już we wrześniu nagrody powędrują do 26 szkół z całej Polski, których uczniowie i nauczyciele okazali się najlepsi w poszczególnych etapach projektu oraz w całorocznej klasyfikacji GRAND PRIX.

Wśród laureatów znalazł się pochodzący z województwa mazowieckiego zespół „Super zdrowi" reprezentujący Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Golach. Zespół w kategorii klas II-III wywalczył wyróżnienie w klasyfikacji GRAND PRIX za całoroczną pracę w projekcie.

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem" od ponad 6 lat wspomaga zarówno rodziców, jak i jednostki oświatowe w promowaniu zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Łącznie we wszystkich edycjach projektu wzięło udział 100 tysięcy uczniów. Jest on adresowany do dzieci z klas 0-III szkół podstawowych i idealnie wpisuje się rytm roku szkolnego. Przebiega w trzech etapach: jesiennym, zimowym i wiosennym. Zespoły uczniów z klas 0-III szkół podstawowych pod opieką nauczyciela biorą udział w międzyszkolnej rywalizacji o cenne nagrody rzeczowe. Dzieci uczestniczą w zajęciach lekcyjnych, a zdobytą wiedzę wykorzystują do wykonania konkursowych zadań – opowiada Maria Jakubowska, koordynator konkursu. – Tworzą między innymi przepisy na zdrowe słodycze, projektują owocowe stroje, organizują przedstawienia dla innych uczniów szkoły. Często angażują do pomocy nie tylko nauczycieli i rodziców, ale także całe lokalne społeczności.
We wrześniu 2016 roku rusza kolejna, VII już, edycja projektu. Zapraszamy do udziału!
www.zdrowojem.fundacjabos.pl

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam