Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski Dla muzyków Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaskach i uczniów szkoły muzycznej pracowity i pełen wyzwań sezon artystyczny 2015/2016 zakończył się zasłużonym odpoczynkiem. Jak co roku wybraliśmy się na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy, tym razem do zaprzyjaźnionego pensjonatu "Ela" w Zakopanem, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci.
Dwa tygodnie wypoczynku wypełniły członkom orkiestry próby, natomiast najmłodszym uczestnikom obozu doskonalenie gry na instrumentach pod okiem starszych kolegów i koleżanek. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski Popołudnia i wieczory upływały nam na wspólnych grach, zabawach, turniejach sportowych i dyskotekach, które były doskonałą okazją do integracji. Ci, którzy po raz pierwszy wybrali się z nami na obóz, dzielnie i z uśmiechami na twarzach przeszli symboliczny chrzest, który włączył ich do naszej orkiestrowej społeczności. Korzystając ze słonecznej pogody organizowaliśmy wycieczki do aqua parku i basenów termalnych z widokiem na panoramę gór. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP KaskiByliśmy również na Gubałówce i Kasprowym Wierchu, a także nad Morskim Okiem. Choć kilkunasto-kilometrowa trasa była dla nas wysiłkiem, to piękno tatrzańskiej przyrody i miła atmosfera na szlaku wynagrodziły nam cały trud. Uczestnicy obozu wzięli udział w szkoleniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, gdzie dowiedzieli się między innymi jak postępować w przypadku zagrożenia i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. W niedzielę orkiestra ubogaciła swoją grą Mszę Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP KaskiMedalik w Zakopanem - Olczy.
Dwa tygodnie odpoczynku podsumowane zostały wręczeniem dyplomów oraz podziękowań dla kadry obozu, która przez cały wyjazd dbała o nasze bezpieczeństwo. Muzycy wyrazili swoją wdzięczność tak, jak potrafią najlepiej, czyli poprzez krótki koncert dla właściciel i obsługi pensjonatu, a także okolicznych turystów. Nasz wyjazd nie był by możliwy bez wsparcia ze strony Zazrądu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP. Podziękowania należą się również Komendzie Głównej i Wojewódzkiej PSP, które zapewniły nam bezpieczny autobus i udostępniła doświadczonych kierowców.
We wrześniu orkiestra z nową energią wróci do pracy i wznowi próby, by przez cały następny rok przygotowywać się do występów, koncertów i festiwali.

Anna Krzemińska

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria