Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

piknik-naukowyWarsztaty, pokazy i eksperymenty naukowe, miasteczko ruchu drogowego a przede wszystkim interaktywna wystawa „Eksperymentuj!" z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to atrakcje, które znajdą się w programie III Rodzinnego Pikniku Naukowego w Grodzisku Mazowieckim. 3 września, parking przed Centrum Kultury w godz. 10:00 – 15:00. Wstęp wolny.
Stowarzyszenie Europa i My, prowadzące m.in. Uniwersytet Dziecięcy w Grodzisku Mazowieckim, wspólnie z Centrum Kultury oraz partnerami zaprasza na trzeci już Rodzinny Piknik Naukowy. Główną atrakcją imprezy będzie interaktywna wystawa pt. „Eksperymentuj!" przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zaprezentowanych zostanie 15 eksponatów. Dzieci wspólnie z rodzicami będą mogły m.in. rozwiązywać szyfry i łamigłówki, dzięki trójwymiarowej układance poznać budowę ludzkiego ciała, odkryć sposób działania zmysłów – wzroku i słuchu a także sprawdzić swoją pamięć.

Dodatkowo będzie można wypróbować wirujące krzesło, kule plazmową, najszybszą zjeżdżalnie, półkule magdeburskie oraz sprawdzić szybkość swoich reakcji. Objazdową wystawę „Eksperymentuj!" wzbogacą pokazy eksperymentów popularnonaukowych, łączących naukę z zabawą prowadzone przez animatorów Centrum Nauki Kopernik.

– Długo czekaliśmy, aby Centrum Nauki Kopernik mogło przyjechać do Grodziska Mazowieckiego – mówi Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenie Europa i My, organizator pikniku. – W końcu jednak się udało i możemy wspólnie zaprezentować wystawę, którą do tej pory obejrzało już ponad 200 tys. osób w całym kraju – dodaje. Wystawa przeznaczona jest dla różnych grup odbiorców, zarówno dla dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, jak i dla młodzieży oraz dorosłych.
W ramach pikniku poza gośćmi z Warszawy, na uczestników czekać będzie całe mnóstwo dodatkowych atrakcji, wśród których znajdą się m.in. zabawy dla przyszłych pilotów na żyroskopie, pokazy ratownictwa medycznego czy rozmowy ze strażakami i zwiedzanie prawdziwego wozu strażackiego od środka. Ciekawym punktem wydarzenia będą warsztaty tworzenia komety, pokazy pszczelarskie a także zapoznanie się z pracą strażników miejskich z ekopatrolu. Grodziska Policja przygotuje specjalne mini miasteczko ruchu drogowego, na którym dzieci będą mogły uczyć się bezpieczeństwa poruszania na drodze, a dorośli m.in. dzięki specjalnym okularom sprawdzić, jak wygląda droga po spożyciu alkoholu. – Nauka nie musi być nudna. Jest wręcz bardzo ciekawa i pasjonująca. Trzeba tylko poczuć w sobie pierwiastek odkrywcy – mówi Daniel Prędkopowicz. – Właśnie poprzez organizację tego pikniku, a także prowadząc Uniwersytet Dziecięcy dla najmłodszych, staramy się to pokazać. Chcemy zaszczepić w młodym pokoleniu chęć poznawania, zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi – dodaje.
Spragnionych nauki, podanej w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, organizatorzy zapraszają na parking przed Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, 3 września 2016 roku (sobota) w godzinach 10-15. Wydarzenie ma charakter edukacyjny, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program tegorocznego pikniku można znaleźć na stronie: www.europaimy.org a także na plakacie.

Podczas Pikniku w namiocie Stowarzyszenia Europa i My będą udzielane informacje odnośnie programu wydarzenia oraz trwających zapisów na nowy semestr Uniwersytetu Dziecięcego oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Organizatorem 3. Rodzinnego Pikniku Naukowego jest Stowarzyszenie Europa i My wspólnie z Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckiem. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Grodzisk Mazowiecki oraz Grodziską Spółdzielnię Mieszkaniową. Dodatkowo wspierają je Studio Graficzne Lingbrett, drukarnia DB Print oraz Marcin Masalski Fotografia.
Partnerami Pikniku są: Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim, Ochotnicza Straż Pożarna w Grodzisku Mazowieckim, Harcerski Klub Ratowniczy, UKS Budo Grodzisk Mazowiecki, Stowarzyszenie Szansa w Żabiej Woli.
Patronat medialny: Polskie Radio RDC, GTV Twoja okolica, Radio Bogoria, Grodziskie Pismo-Społeczno-Kulturalne Bogoria, GrodziskNews, Obiektyw.info, Gazeta oraz portal WPR, Książenice info oraz Obiektywna.pl

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria