Wiadomości z Gminy

herb

  • Zarejestruj się

piesZima to szczególnie trudny czas. Silne mrozy i obfite opady śniegu powodują, że zagrożenie odmrożeniami czy hipotermią drastycznie wzrasta, szczególnie dla zwierząt domowych, które nie zawsze przystosowane są do życia w niskich temperaturach. Podczas gdy my korzystamy z uroków zimy, one walczą o przetrwanie. Skazane na chłód żyją zaniedbane i głodne w rozpadających się budach lub na skrawkach gołego betonu.

Tegoroczna zima nie jest jakoś szczególnie uciążliwa, ale kilknaście mroźnych dni okazało się mocno dotkliwych nie tylko dla ludzi, którzy radzą sobie z ujemną temperaturą zakładając ciepłe ubrania lub ogrzewając się w domach, ale przede wszystkim dla zwierząt gospodarskich i domowych.
Wszystkim właścicielom przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów: "Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody" (rozdział 2 art. 9.1. ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt).

Niedopełnienie zapisów ustawy grozi grzywną, aresztem lub mandatem w wysokości do 1000 zł. W szczególnych przypadkach właściciel zwierzęcia może zostać zobowiązany do zapłaty nawiązki w wysokości do 2500 zł na Towarzystwo Ochrony Zwierząt. Ponadto może zostać zobowiązany do nieodpłatnego przekazania zwierząt osobie trzeciej.

Jeżeli widzicie, że zwierzętom dzieje się krzywda, reagujcie!

Niezależnie czy jest to zwierzę bezdomne czy z sąsiedniej posesji! Pamiętajcie, że nie zostaniecie z problemem sami! O pomoc możecie zwrócić się bowiem do Grodziskiej Straży Zwierząt tel. 694 711 973, a także do Urzędu Gminy w Baranowie tel. 46 858 13 50.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria