bibliotekarz-roku-2016-0Z prawdziwą przyjemnością informujemy o wyróżnieniu, którego laureatką została Pani Bożena Stegienko – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie.

W dorocznym plebiscycie na Mazowieckiego Bibliotekarza Roku, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Pani Bożena znalazła się w zaszczytnym gronie osób wyróżnionych.

W uzasadnieniu, które towarzyszyło werdyktowi, kapituła nagrody podkreśliła, że wszystkim nagrodzonym uznanie należy się nie tylko za żmudną pozytwistyczną, organiczną pracę na rzecz rozwoju i popularyzacji czytelnictwa w dzisiejszym „cyfrowym" i „elektronicznym" świecie, ale także za całokształt działań podejmowanych w zakresie szeroko rozumianej kultury i oświaty.

Na uroczystym spotkaniu, które odbyło się 10 maja 2017 roku w siedzibie Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek, podczas którego miało miejsce wręczenie nagród, oprócz laureatów obecni byli także członkowie i przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, bibliotekarz-roku-2016-1a wśród zaproszonych gości znalazł się także Wójt Gminy Baranów Pan Andrzej Kolek, który jako jeden z pierwszych złożył naszej laureatce serdeczne gratulacje.

My również przyłączamy się do gratulacji, a korzystając z okazji chcemy przypomnieć Państwu wywiad z Panią Bożeną (poniżej), który ukazał się w ubiegłym roku w papierowej wersji naszego Informatora (Numer 21/2016, „Sukces naszej biblioteki - II miejsce na Mazowszu"), w związku z uzyskaniem przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie - II miejsca w województwie mazowieckim, w Rankingu Bibliotek przeprowadzonym przez gazetę „Rzeczpospolita".

geoportal-sdi-baranow.png

plakat-pecha-kucha