Komunikaty

herb-gminy-baranow

Komunikaty

18 marca 2017 roku, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Baranowie odbędą się bezpłatne porady prawne, psychologiczne, a także porady z zakresu ulg i uprawnień dla osób niepełnosprawnych. Zapisy pod nr 46 858 13 50.

Dodatkowo także 18 marca w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Bałtyckiej 30, w godz. 11:00 – 15:00 odbywać się będzie dzień bezpłatnych porad psychologów i terapeutów uzależnień w zakresie diafnostyki i terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży. Zapisy pod nr tel.: (22) 755 55 74, 723 16 44.

paliwoTrwa nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2017. Wnioski można składać do dnia 28 lutego w siedzibie Urzędu Gminy. Przypominamy, że do wniosku należy obowiązkowo dołączyć faktury za zakupiony olej napędowy wystawione wyłącznie w okresie od dnia 1 sierpnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku.

pdf-iconDruk wniosku do pobrania

pdf-iconZałączniki do pobrania

odbiór odpdówSzanowni Państwo

W zakładce "Informacje Dla Mieszkanców" - "Gospodarka Odpadami", dostępny jest już (także w postaci pliku pdf do pobrania i samodzielnego wydrukowania) nowy harmonogram odbioru odpadów segregowanych, zmieszanych i zielonych, który obowiązywał będzie od dnia 1 stycznia 2017 roku do dnia 31 grudnia 2017.

Link do harmonogramu odbioru odpadów na 2017 rok.

kropla-wodyW menu "Informacje dla mieszkaców" dostępne są opinie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia. Jednocześnie informujemu, że w związku z poprawą jakości wody, które są efektem uruchomienia SUW w Kaskach, szczegółowe badania wody realizowane są z częstotliwością wynikającą z Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę tzn. raz na 6 miesięcy.

Link do raportów i opinii sanitarnych

urzad stanu cywilnegoW związku z czasowym ograniczeniem obsady kadrowej w samodzielnym stanowisku ds. USC, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, Wójt Gminy Baranów informuje, że od dnia 1 grudnia 2016 roku, każdy czwartek tygodnia jest dniem wewnętrznym. Za niedogodności przepraszamy.

Wójt Gminy Baranów
Andrzej Kolek