W związku z informacjami napływającymi od mieszkańców o zaistniałych szkodach w rolnictwie spowodowanych zjawiskiem wymarznięcia zbóż ozimych na skutek ujemnych skutków przezimowania, informujemy iż można składać wnioski o szacowanie szkód ww. uprawach.

Wnioski należy skłądać w Urzędzie Gminy w Baranowie, ul. Armii Krajowej 87 (w godzinach pracy Urzędu) w terminie do dnia 18 marca 2016r. do godz. 15:00.

Zgodnie z regulaminem działania terenowych komisji, szacowania szkód dokonuje się do czasu zbioru plonu głównej uprawy lub jej likwidacji.
Jednakże informujemy, iż przed przystąpieniem do zaorania uprawy i dokonania nowych zasiewów w ramach właściwej gospodarki rolnej, należy wykonać zdjęcia szkód i dołączyć je do składanego wniosku.

Zgodnie z Regulaminem Wojewody Mazowieckiego w sprawie działania terenowych komisji w sprawie oszacowania szkód powstałych w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej w związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego, przekazywane do wojewody są wyłącznie protokoły z gospodarstw, w których poziom szkód był wyższy niż 30% średniej rocznej produkcji rolnej.

Ponadto przy szacowaniu szkód należy uwzględnić całość produkcji rolniczej, zarówno roślinnej jak i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym prowadzonej w roku szacowania, niezależnie od stopnia zniszczenia. Minimalna powierzchnia jednolitej uprawy na działce, na której zostały uszkodzone uprawy, nie może być mniejsza niż 0,1 ha.

Transmisje obrad

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam