O Bibliotece

herb

  • Zarejestruj się

biblioteka-baranowGminna Biblioteka Publiczna w Baranowie działa jako instytucja kultury w oparciu o statut nadany Bibliotece Uchwałą nr XI/62/2007 Rady Gminy w Baranowie z dnia 21 listopada 2007.

Biblioteka Publiczna w Baranowie stara się zaspokoić potrzeby czytelnicze mieszkańcw naszej gminy. Wszystkie swoje zadania realizuje w siedzibie głównej w Baranowie ul. Armii Krajowej 49 w której znajduję się: czytelnia, wypożyczalnia oraz czytelnia internetowa.

Poza siedzibą główną działają dwie filie biblioteczne:

Filia Biblioteczna w Kaskach
Filia Biblioteczna w Golach

Zbiory biblioteczne

Biblioteka gromadzi zbiory ze wszystkich dziedzin wiedzy, ze szczególnym uwzględnieniem literatury pięknej, klasycznej i współczesnej. Posiada także bogaty księgozbiór naukowy, dydaktyczny i popularnonaukowy oraz wydawnictwa encyklopedczne i słowniki.
Biblioteka gromadzi również wydawnictwa o zasięgu regionalnym opisujące przeszłość i teraźniejszość regionu oraz dokumenty życia społecznego.

Zbiory biblioteczne są systematycznie uzupełniane przez zakup nowości wydawniczych. Stan księgozbioru na dzień 31.12.2012 r. wynosi 16 882 voluminów. Biblioteka prenumeruje również wiele czasopism z różnych dziedzin.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria