Eugeniusz Michalak

herb

  • Zarejestruj się

Pan Eugeniusz Michalak od młodych lat swoją karierę życiową związał z rolnictwem.

Po szkole podstawowej kontynuował naukę w szkole rolniczej w Pszczelinie, którą przerwała mu II wojna światowa. Po wojnie pozostał związany z rolnictwem do chwili przekazania gospodarstwa swojemu synowi i przejścia na emeryturę. Praca w rolnictwie była jego pasją ale też nie przeszkadzała mu w podejmowaniu działalności społecznej.

Już po wojnie w latach 50-tych z ramienia powiatu organizował kursy rolnicze, jako instruktor rolniczy. W roku 1974 został wyróżniony przez Ministra Rolnictwa odznaką „Zasłużony Pracownik Rolnictwa".
W 1966r. został wybrany na sołtysa wsi Bronisławów. Funkcję tą pełnił zaszczytnie przez jedenaście kadencji, jako najdłużej pełniący te obowiązki sołtys w naszej Gminie.
W latach 1974-1978 pełnił obowiązki Radnego Powiatu, a od 1978r. do 1988r. był Radnym Gminy Baranów.

Pełniąc obowiązki sołtysa zawsze inspirowały go do działania problemy sołectwa i Gminy. W wielu z nich przyczynił się do ich realizacji, uwzględniając zawsze na pierwszym planie potrzeby społeczeństwa.
To, że dziś Gmina Baranów funkcjonuje jest dużą zasługą Pana Eugeniusza Michalak.
Gdy w 1976r. ważyły się losy Gminy czy ją pozostawić czy podzielić między Błonie, Teresin i Jaktorów, na spotkaniu środowiskowym Gminy w obecności Wojewody i władz wojewódzkich oraz Wójta Gminy Baranów i Sekretarz Pani Zofii Izak, Pan Eugeniusz Michalak pełniący obowiązki Radnego Gminy i Powiatu, stanowczo sugerował o pozostawieniu Gminy Baranów w dotychczasowych granicach.
Jednocześnie przyczynił się do budowy drogi o nawierzchni asfaltowej na odcinku Pułapina – Cegłów, co ułatwiło dojazd do Gminy mieszkańców ze wsi Gole, Cegłów, Karolina, Żaby, Boża Wola, Bronisławów.

Jako człowiek zawsze był gotów służyć radą i udzielić pomocy potrzebującym.
Taka postawa skłaniała mieszkańców sołectwa Bronisławów, aby w kolejnych kadencjach wybierać Pana Eugeniusza do pełnienia zaszczytnej funkcji sołtysa.

Za zaangażowanie i działalność społeczną Pan Eugeniusz Michalak był wyróżniany przez władze powiatu i województwa Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem, Medalem Zasłużony Pracownik Rolnictwa, Srebrną Odznaką Banku Gospodarki Żywnościowej i wielu innymi odznaczeniami i dyplomami.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

program pos banner ogolny 200x300

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

geoportal-gminy-baranow

program-usuwania-azbestu

gminy-partnerskie

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria