Szkoły i Przedszkole

herb

  • Zarejestruj się

W Gminnym Przedszkolu w Cegłowie realizowany jest autorski program pt. „Poznajemy zawody – ciekawych ludzi", którego głównym założeniem jest poszerzanie wiedzy i zainteresowań dzieci na temat zawodów wykonywanych przez dorosłych. Poznanie pracy, jaką wykonują nasi rodzice, a kiedyś wykonywali nasi dziadkowie, powinno rozpocząć się już w przedszkolu, ponieważ wtedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość.
Cele ogólne programu to:


• poznanie ciekawych zawodów,
• rozwój zainteresowań przedszkolaków pod kątem poznawania różnych miejsc pracy,
• poznawanie interesujących ludzi,
• ukazanie wartości pracy w życiu człowieka.
Jednym z punktów programu są wyjścia w teren, gdzie przedszkolaki namacalnie poznają profesje innych ludzi. W tym roku szkolnym dzieci odwiedziły pobliską aptekę, gdzie poznały zawód farmaceuty/ki, uczestniczyły w prelekcji zorganizowanej przez panią bibliotekarkę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Golach oraz przyglądały się pracy pani fryzjerki w jej miejscu pracy.
W ramach programu zapraszamy także do przedszkola gości – przedstawicieli różnych zawodów, którzy opowiadają o swojej pracy. Przed świętami Bożego Narodzenia odwiedziła nas wiolonczelistka. Dzieci mogły poznać nowy instrument muzyczny i usłyszeć jego brzmienie. Pani Michalina zaprezentowała, również kilka znanych utworów muzycznych i wprowadziła nas w świąteczny nastrój grając popularne melodie kolęd.
W lutym przybyła do naszej placówki pani pielęgniarka, która przybliżyła najmłodszym wykonywany zawód. Przypomniała również zasady higieny oraz przedstawiła atrybuty zdrowego trybu życia.
Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie przyjmują gości, dlatego w najbliższym czasie planujemy spotkanie z lekarzem weterynarii oraz innymi przedstawicielami różnych zawodów.

Transmisje obrad

projekty-unijne

Indeks Jakości Powietrza

referendum-w-baranowie

cpk-pytania-do-pelnomocnika-rzadu

Najnowsze pytania do pełnomocnika

Zuchniewicz
Witam
Witam mam pytanie jest nas czworo rodzeństwa i mamy spadek po ojcu jest podzielone i nie wiadomo gdzie co ma i to z tym zrobić. Tam idzie szybką kolej i lotnisko proszę o informację. Pozdrawiam
niedziela, 23, wrzesień 2018
Dwużnik
Plany CPK
Witam Pana Pełnomocnika, Czy kiedyś ktoś doczeka się na jakąś konkretną odpowiedź co dalej z tą wspaniałą inwestycją czy dalej będziemy zbywani propagandą sukcesu dobrej zmiany???? Pozdrawiam Suweren
czwartek, 20, wrzesień 2018
Marek
Działka
Witam, Grunt, który posiadam to działka(grunty rolne gr 5) nie posiadająca mpzp, z dostępem do drogi, do zmiany jej przeznaczenia potrzebne jest jedynie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Działka ta znajduje się w obszarze potencjalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeżeli prognoz...
sobota, 18, sierpień 2018

ustawa-antysmogowa

program-usuwania-azbestu

szkoly-i-przedszkole

SUW Kaski

OSP Boża Wola