Szkoła Podstawowa w Golach

herb-gminy-baranow

  • Zarejestruj się

Aktualności

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016 - 2017

W ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM IM. MARII KONOPNICKIEJ W GOLACH

• 1 IX (W CZWARTEK) O GODZ. 9.00 – UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W GMINNYM PRZEDSZKOLU W CEGŁOWIE.
Przebieg inauguracji:
- Powitanie dzieci i rodziców;
- Przekazanie informacji odnośnie funkcjonowania przedszkola.
Dzieci mogą pozostać w przedszkolu do godz. 17.00.
(W przypadku nieobecności dziecka 1 IX prosimy o informację do 31 VIII do godz. 15.00 w celu odwołania posiłków. Tel. do sekretariatu: 46-856-09-02).

• 1 IX (W CZWARTEK) O GODZ. 11.00 - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GOLACH.
UCZNIOWIE UCZESTNICZĄ W INAUGURACJI, A NASTĘPNIE UDAJĄ SIĘ DO DOMU.

Wizyta pani fryzjerki6 czerwca do naszego przedszkola przyjechała Pani Marlena Leszczyńska, która jest fryzjerką. Nasz gość zapoznał dzieci ze swoim zawodem i jego atrybutami. Po krótkiej prelekcji nadszedł czas na pokaz artystycznych umiejętności Pani Marleny. Chętne osoby mogły skorzystać z dużego talentu i pani fryzjerka wykonała na ich głowach piękne fryzury. Na koniec spotkania przedszkolaki dostały kolorowe spinki i gumki oraz ładnie podziękowały za poświęcony nam czas.

Ewelina Wasiota

1 czerwca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Golach odbył się Dzień Rodziny z okazji Dnia Dziecka oraz Święta Mamy i Taty.
Tego dnia dzieci swoje święto rozpoczęły grami i zabawami na basenie w Żyrardowie, które przygotowali i poprowadzili instruktorzy nauki pływania.
W szkole uroczystość rozpoczęła się koncertem życzeń oraz występami artystyczno – tanecznymi przygotowanymi przez uczniów naszej placówki. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Ponadto odbyły się występy formacji tanecznych każdej klasy.

Wycieczka do Runowa1 czerwca to dla wszystkich dzieci wspaniały i długo wyczekiwany dzień. Nasi najmłodsi spędzili Dzień Dziecka na wycieczce w Runowie, gdzie zwiedzili Westernowe Miasteczko „Wild West City". „Mali Osadnicy" obejrzeli m.in. kowbojskie więzienie, bank oraz indiańskie tipi, a następnie rozpoczęły się gry i zabawy ruchowe. Zgodnie z programem wyjazdu przedszkolaki uczestniczyły w konkursach: przeciągania liny, slalomie z kankami, trójnogim rodeo i rzutami kapeluszem na rogi bizona. W czasie przerwy dzieci z dużym apetytem zjadły przygotowany na grillu posiłek oraz zregenerowały swoje siły, aby dalej bawić się przy płukaniu złota i zabawach muzycznych. Dużą atrakcją były również dmuchane zjeżdżalnie i trampolina. runowo-1Cała wyprawa dostarczyła maluchom dużo radości i cudownych wrażeń, a ich uśmiechnięte buzie i wesoły błysk w oczach przypomniał nam jeszcze raz o tym, że przy dziecku świat staje się bardziej kolorowy i na nowo wzbudza w nas ogromne pokłady radości.

Ewelina Wasiota

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas II i III pod opieką pani Katarzyny Jaroszewskiej, Emilii Kamińskiej i Hanny Orackiej ze Szkoły Podstawowej w Golach przystąpili do programu „Zdrowo jem, więcej wiem!", który jest częścią jednego z najważniejszych programów edukacyjnych Fundacji Banku Ochrony Środowiska „Aktywnie po zdrowie". Projekt miał charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Głównym celem tego przedsięwzięcia było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Istotnym celem było również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Intencją twórców projektu było także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Konkurs przebiegał w trzech etapach: jesiennym, zimowym i wiosennym. W każdym etapie przeprowadzona była lekcja, konkursy i forum zdrowia dla rodziców. Zatem wychowawcy prowadzili w szkole zajęcia, konkursy oraz prezentacje nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Realizacja zadań dokumentowana była szczegółowo w witrynie internetowej organizatora. Każdy etap wymagał opracowania i wysłania kilku raportów wraz z dokumentacją zdjęciową, która stanowiła podstawę do zaliczenia zadań. Sprawozdania oceniane były według podanych kryteriów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Golach przyjęli nazwę „SUPER-ZDROWI". Czas wspólnej zabawy minął, a wiadomości zdobyte podczas pracy z pewnością pomogą zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Mamy nadzieję, że nasz wysiłek zaprocentuje na przyszłość.

Katarzyna Jaroszewska
Emilia Kamińska

gminny-program-azbest

SUW Kaski

OSP Boża Wola

Warto odwiedzić

Powiat grodziski
www.powiat-grodziski.pl

Centrum Kultury w Grodzisku
www.centrumkultury.eu

Radio Bogoria
www.radiobogoria.eu

Gmina Grodzisk
www.grodzisk.pl

Biblioteka w Grodzisku
www.biblioteka.grodzisk.pl

Miasto i Gmina Błonie
www.blonie.pl

Centrum Kultury w Błoniu
www.centrumkultury.com.pl

Bramki
www.bramki.com.pl